.

Mail Шеф 7508 Curbside Mail Менаџер За Безбедност, Бронза Заклучување Поштенско Сандаче

Mail Шеф 7508 Curbside Mail Менаџер За Безбедност, Бронза Заклучување Поштенско Сандаче

DEN 2856.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Но, само затоа што или кутии се тешки, не значи дека тие треба да бидат здодевни.Издржливи во прав-обложени заврши достапни во различни бои.Ладно валање челик на овој начин го прави своето вирус појачани сила колку што е 20% посилна од слични ширина челик!Следната челични плочи се нурнати во воден цинк/солена бања и electroplated со цинк кој ги заштитува сите наши материјали од корозија.Не Mail Менаџер.Но, не сите заклучување поштенски сандачиња се безбедни.На собна температура суров челик е набиен акции преку серија на метални валјаци, слични на тркалање колаче тесто, во процес во кој силите атоми заедно во потесен бонд.Иновативни одбивни вратата дизајн прифаќа mail снопови и мали пакети, но го спречува риболов.Вклучува вандалот отпорни на знаме, 3 клучеви, & хардвер за инсталација.Дебелината и сила на нашите ладно валани електро-поцинкуван челик прави Mail Шеф на поштенски сандачиња и бејзбол палка доказ и вандалот отпорни.Откако на вашиот испорака е безбедно внатрешноста на нашиот безбеден mail со стап, нашиот дел за испорака кутии заштитете го вашиот е-mail додека се заштитени со вандалот-доказ електро-поцинкуван челик.USPS одобрени целосна услуга станбени заклучување поштенско сандаче спречува mail-кражба на идентитет.Заклучување на влезната врата со комерцијални одделение висока безбедност обланда заклучување.Mail Шеф безбедна заклучување поштенски сандачиња биле поединечно се дизајнирани да ја попречат применети влез, одврати страна на риболов, и што е најважно : заштитете го вашиот испораки.Патентирана анти-pry latch механизам за заклучување спречува применети влез.Пост Господар Одобрени (USPS Инженеринг 2012).Сите на нашиот безбеден поштенски сандачиња се изградени на ладно валани електро-поцинкуван челик.Нерѓосувачки челик шарки за леснотијата на користење.Вашиот e-mail, тогаш може да се пристапи со користење на еден од нашите ласерски сече копчиња преку нашиот безбеден патентиран анти-pry latch заклучување на влезната врата.Испораки веднаш се заробени преку еден од нашите ексклузивни mail слотови или кутии, кои се речиси невозможно да се pry или риба.Направена од 14-мерач и 16-мерач поцинкуван челик заварени.Пост Господар Одобрени (USPS Инженеринг 2012)Целосна услуга curbside заклучување безбедност mailbox Made на 14-мерач и 16-мерач поцинкуван заварени steel Innovative одбивни вратата дизајн прифаќа mail снопови и мали пакети, но го спречува fishing Patented анти-pry latch заклучување механизам за да се спречи применети entry Locking влезна врата со комерцијални одделение висока безбедност обланда lock Includes вандалот отпорни на знаме, 3 клучеви, & хардвер за installation Stainless челик шарки за олеснување на use Does не се вклучуваат или да бараат Монтажа Plate Durable прав-обложени заврши достапни во различни бои.

Главните својства