.

HIFONICS Тор ВИСОКИ Перформанси Компактен

HIFONICS Тор ВИСОКИ Перформанси Компактен

DEN 5999.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Целосна Палета Класа D Високо ефикасни коло топологија која како рбет која им помага на amplifer се развие многу енергија во многу мал heatsink.Hifonics ТОР компактен Пет Канал, 600 вати Powersports засилувач Овие Hifonics ТОР powersports засилувачи се полни со енергија.Тоа е како кога универзумот се користи gravitaional сила на црна дупка да се спакуваат на ЕНЕРГИЈА ОД БОГОВИТЕ во секој од овие singularities.На TPS компактен засилувачи се карактеризираат со висока ефикасност на целиот спектар класа D дизајн кој овозможува Hifonics инженери за да користите многу мала меморија на секоја засилувач со цел да се направи многу на власт.Овие засилувачи се совршени за инсталација во апликации каде големина прашања.Секој од 4-компактен засилувачи во ТОР PS линија карактеристики на монтажни жица подигнат дека поедноставува инсталација во тесни простори.Едноставно жица до тогаш вклучете го!.Иако овие засилувачи се мали во големина, тие се големи на моќ - 2 ohm стабилна значи повеќе енергија на вашиот јазик.Во однос на карактеристики, постои недостиг на контроли за да се бира во вашиот систем и многу моќ на рака да ги задоволи потребите на скоро било кој јазик.На TPS линија серија, исто така, нуди 5 канал засилувач (TPS-600.5), која им овозможува на четири целосен опсег јазик или кула јазик да се кандидира надвор од четири полн спектар на канали.Потоа, на 5-тиот канал кој е лево на власт само subwoofer.Ова создава многу едноставна, компактен но моќни инсталација.

Главните својства