.

Drillco 2000C Серија Јаглероден Челик Рака Провира Допрете, Соголени (Светла) Финиш, Круг месо тело со Квадратни Крајот, Коси Chamfer, 2-56 unc завршетоци со

Drillco 2000C Серија Јаглероден Челик Рака Провира Допрете, Соголени (Светла) Финиш, Круг месо тело со Квадратни

DEN 869.28

Износ
Во форма достапна за нарачката

Изработена од јаглероден челик.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Доаѓа со круг со квадратни крајот месо тело.Директно flute алатки овозможи чипови да се соберат во флејта како што тие се намали и да се добро прилагодени за повеќето апликации во Плитки места.Десната рака се намали алатки имаат сечење акција на која што се ангажира, кога тие се кандидира во стрелките на часовникот насока.Drillco јаглероден челик допрете се користи за да се rethread оштетени или заклани теми, или да се нишка благи челици.Тоа може да се користи за било преку или слепи дупки.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и е погоден за широк спектар на апликации.Доаѓа со круг со квадратни крајот месо тело.Директно flute алатки овозможи чипови да се соберат во флејта како што тие се намали и да е добро прилагодени за повеќето апликации во плитки места.Десната рака се намали алатки имаат сечење акција на која што се ангажира, кога тие се кандидира во стрелките на часовникот насока. 7-10 Теренот Chamfer должина.Започнува темата плоштадот со работа парче.

Главните својства