.

GEARWRENCH 12 Компјутер. 12 Pt. Flex Главата Ratcheting Комбинација Клуч Сет, Метрички - 9901D

GEARWRENCH 12 Компјутер. 12 Pt. Flex Главата Ratcheting Комбинација Клуч Сет, Метрички - 9901D

DEN 1066.08

Износ
Во форма достапна за нарачката

72 заб ratcheting кутија крајот потреби минимална 5° да се движат сврзувачки елементи наспроти 30° за стандард клучеви.Off-агол вчитување дизајн на кутија крајот обезбедува подобра контрола и го намалува fastener заокружување.Флексибилна глава обезбедува пристап до тешко да се стигне до завртки и сврзувачки елементи.Низок профил, завршува се вклопуваат во тесни простори.Помине-преку технологија работи по било должина на навој род и долго завртки.Светол, полн полски хром финиш лесно да се брише чисти и отпорен на корозија.Тешко печат ознаки обезбеди брз големина идентификација.Пластични клуч v-рек вклучени алатка за задржување.Опис на производот На GEARWRENCH комбинација ratcheting клучеви функција на 5-степен ratcheting лак наспроти 30-степен на стандарден комбинација клуч за зголемување на продуктивноста.Клучеви функција-агол loading за подобар стисок и намалена fastener заокружување.Клучеви имаат елегантни главата дизајн овозможува пристап до тесни места каде ratchet не би се вклопуваат.На флексибилна глава овозможува поголем пристап до најчесто е тешко да се стигне до сврзувачки елементи.Прилагодливи поставите завртка ви овозможува да го поставите саканата главата тензија со пролетта за миење дизајн обезбедување на континуиран главата тензија.Од Производителот На Flex Главата tilts 180 степени, во секој интервал со континуирано главата напон, така што може да се постигне tightest места.Flex главата е изграден со пролетта подлошки дека ќе го задржи главата тесни дури и по неколку години на употреба.Патентираната Gear Wrench Ratcheting Клуч потреби како што е малку што е 5 степени на движење за да се сврти fastener.Surface Drive кутија крајот практично го елиминира заокружување на сврзувачки елементи.Цел живот Производителот.Содржи : 8мм, 9mm, 10мм, 11mm, 12mm, 13mm, 14mm, 15mm, 16mm, 17mm, 18mm, 19mm клучеви. 72 заб ratcheting кутија крајот потреби минимална 5° да се движат сврзувачки елементи наспроти 30° за стандард клучеви.Off-агол вчитување дизајн на кутија крајот обезбедува подобра контрола и го намалува fastener заокружување.Флексибилна глава обезбедува пристап до тешко да се стигне до завртки и сврзувачки елементи.Низок профил, завршува се вклопуваат во тесни простори.Помине-преку технологија работи по било должина на навој род и долго завртки.Светол, полн полски хром финиш брише лесно да се чисти.

Главните својства