.

Bettomshin 1Pcs Нитрилна Гума O-Прстени, 365mm OD 347.8 mm ID 8.6 mm Ширина, Метрички Buna-Нитрилна Запечатување Заптивка за Миење за Славина Домаќинство Цевковод Притисок Олеснување В?

Bettomshin 1Pcs Нитрилна Гума O-Прстени, 365mm OD 347.8 mm ID 8.6 mm Ширина, Метрички Buna-Нитрилна Запечатување

DEN 151.20

Износ
Во форма достапна за нарачката

Надворешен Дијаметар : 365mm / 14.37 инчен; Внатрешен Дијаметар : 347.8 mm / 13.69 инчен; Жица со Дијаметар : 8.6 mm / 0.34 инч.Стандард Нитрилна Butadiene Гума O-Прстени со широк температура се движат од -4℉ (-20°C) да 212℉ (100°C).О-прстен Дизајниран за употреба во широк спектар на запечатување апликации,најчесто се обезбеди притисок и течност печат помеѓу cylindrically облик.Широко се користи за притисок за миење, филтер, пумпа, вода црево, водоводни цевки, гаража одржување,механички и многу повеќе.Добри механички својства и висока отпорност на абење NBR.Добра отпорност на многу нафтени масла, greases, хидраулични течности, минерални масла и маснотии.Bettomshin Buna-Нитрилна Запечатување Заптивка Опис : 1.Дизајниран за употреба во широк спектар на запечатување апликации. 2. Најчесто се обезбеди притисок и течност печат помеѓу cylindrically облик, се преклопуваат, за парење површини и најчесто се гледа во мотори, чешми, прирабници, вентили, и разни цилиндри. 3.Buna-нитрилна е ранлив на acetone, етри, естри, озон, сончева светлина, и атмосферски и затоа треба да не се користи во озонската-генерирање на електрични мотори, опрема за заварување, или во апликации со изложеност на УЛТРАВИОЛЕТОВА светлина.Спецификација : Боја : Црна Материјал : Нитрилна гума надворешен Дијаметар : 365 мм / 14.37 инчен Внатрешен Дијаметар : 347.8 mm / 13.69 инчен Жица со Дијаметар : 8.6 mm / 0,34 инчен Пакет Содржина : 1pcs x Запечатување Заптивка.

Главните својства