.

ГРАФИКА и ПОВЕЌЕ Јужна Дакота Државниот Универзитет Ленти Автомобил Камион Знаме со Прозорец Клип На Пол Носителот

ГРАФИКА и ПОВЕЌЕ Јужна Дакота Државниот Универзитет Ленти Автомобил Камион Знаме со Прозорец Клип На Пол Носителот

DEN 2011.20

Износ
Во форма достапна за нарачката

НАПРАВИ ИЗЈАВА : Што направив едно знаме се каже за другите знаме?Ништо, само се вејат!Нека вашата фан знаме летаат со нашите трајни двојно-stitched еден двострано знаме.Идеален за монтажа од вашиот автомобил прозорец за да додадете личен допир на вашата возење.КВАЛИТЕТОТ на ИЗГРАДБА : Нашето знаме и пол сет карактеристики издржлива пластика лево-монтажа пол, околу 19" (48 cm) во должина.Шарени ткаенини знаме се изложуваат дизајн покажува, и е отпечатена со УВ и отпорен на вода мастило да се спротивстави на исчезнува.Знаме мерки околу 14" (36cm) x 11" (28cm).МНОГУ намени : Колеџ алумни, Потер грбови, спортски тимови?Ние ги имаме сите.Нашето око-фаќање на знамињата се совршени за различни намени.Го прослават вашиот fandom, омилен тим, тематските партија, или посебен настан.ОФИЦИЈАЛНО ЛИЦЕНЦИРАНИ : Јужна Дакота Државниот Универзитет производи се продаваат од страна на Графика и Повеќе се гарантира автентичен, со висок квалитет и официјално лиценцирани.Со гордост се печатени во САД.На Графика и Повеќе информации за производот.За Производот : Она што не едно знаме се каже за другите знаме?Ништо, само се вејат!Ве молиме бран топло добредојде на автомобил знаме од Графика и Повеќе, совршен автомобил додаток за да се направи вашето возило се чувствуваат повеќе персонализирани да вашиот вкус!Пол е направен од издржлива пластика и мерки околу 19" (48cm) во должина.Дополнително, ткаенина знаме мерки околу 14" (36cm) x 11" (28cm), и тоа карактеристики убаво-пренесува слика на вашиот избор.Сликата е на едната страна на знамето, и само што ќе изгледа точни од страна на возило наведени.Па што чекаш?Купите Графика и Повеќе автомобили знаме, и возење со стил денес!За Дизајнот : Јужна Дакота Државниот Универзитет е јавно земјиште-доделување истражувањата на универзитетот во Brookings, Јужна Дакота.SDSU нуди богат академско искуство во средина на вклучување и пристап преку инспириран student-centered образование, креативни активности и истражувања, иновации и ангажирање кои ќе го подобрат квалитетот на животот во Јужна Дакота, регионот, нацијата и светот.Искажете ја вашата поддршка со овој официјален Јужна Дакота Државниот Универзитет производ!.

Главните својства