.

Magneto Pintail Longboard Скејтборд Собирање | Врвот Монт | Темно Обоени Тешко Јавор Core | Cruiser, Carver, слободен стил | Голема за Тинејџерите и Возрасните Мажи Жени | Free Скејт Алатка

Magneto Pintail Longboard Скејтборд Собирање | Врвот Монт | Темно Обоени Тешко Јавор Core | Cruiser, Carver,

DEN 686.40

Износ
Во форма достапна за нарачката

НАПРАВЕНИ од СТРАНА на ЛИЗГАЧИТЕ Сите наши одбори, се инспирирани од нашата локација во Јужна Калифорнија, родното место на longboarding.Ние скејт во сите видови места, така што внимателно го создал Pintail колекција со висок квалитет на материјалите за да ви даде најдобар можен уметничко лизгање искуство.Ние, исто така, даде приоритет на нашата служба за корисници.Ние сакаме да биде целосно поттикна со вашиот нов одбор, па ние одговори на сите пораки во рок од 24 часа и ќе направиме се во наша моќ за да се обезбеди задоволство и max крстарење на нашата кола.КЛАСИЧЕН И ЧИСТ ДИЗАЈН На Pintail Серија е нашиот модерен ја преземе класичен облик.Овие одбори се surf инспириран и се направени за крстарење и резба.На палуби се направени со темно обоени јавор дрво со чиста графика и јасни линии.Тие се заврши со чист песок, чакал заврши за да се покаже убавината на палубата додека сеуште обезбедување на добро влечење.КЛАСИЧЕН PINTAIL ФОРМА На Класичен облик е како традиционалните како што добива.Се чувствуваат слобода да крстарење и се оцртува со овој одбор.КВАЛИТЕТОТ ТРКАЛА 70mm Брегот 78 A тркала значи дека вашата табла е дизајнирана од земјата нагоре за идеална крстарење искуство.Овие мека тркала се овозможи непречено возење на различни површини.СИТЕ НИВОА ИСКУСТВО ДОБРЕДОЈДОВТЕ Овој одбор е лесно да се вози без разлика дали сте почетник, имате неколку одбори веќе, или ако се врати во спортот.Тоа е совршен додаток или алтернатива за многу активности на отворено или методи на транспорт.Однесете ја до парк, плажа, да се патува, кампување, на патот велосипед, пумпа песна, дека името на таа.Или можеби сте уморни од вашиот велосипед или ролери.Тоа е исто така одлична за земјиште ВЕЧЕРАМ paddling.Биде креативен, среќен уметничко лизгање!.На pintail серија е нашиот модерен ја преземе класичен.Инспирирани од нашиот So Cal surf корени Carlsbad во КАЛИФОРНИЈА, овие одбори се направени за крстарење и резба.На палуби се направени со темно обоени јавор дрво со чиста графика и јасни линии.Тркалата се големи и мека кои smooths од возењето под твоите нозе.Наместо на покривање на врвот на палубата со здодевни црна зафат лента, ние се користи чист песок, чакал финиш да ја покажат на врвот на палубата додека сеуште обезбедување на добро влечење.Дали ова е вашата прва одбор или сте додавање на вашиот quiver, овој едноставен, но убаво стокмено одбор ќе ви помогне нека ветрот во косата за нови авантури.

Главните својства