.

NEJE Господар 30W Ласерски Engraver Машина 255 x 440 mm Стан Контрола Безжична CNC Ласерско Гравирање Машина Carver DIY Логото Маркер Печатач за Windows, Mac, iOS Android Сечење Дрво

NEJE Господар 30W Ласерски Engraver Машина 255 x 440 mm Стан Контрола Безжична CNC Ласерско Гравирање Машина

DEN 8783.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

【32-Bit-Плоча 30 W ласерски Engraver】Надгради 30 W Господар Ласерски CNC Машина со СТАН Контрола (за Windows, Mac , Android) оптички излезна 7.5 W, фокусна точка 0.01 mm, поддршка гравирање и сечење.поддршка на најновите grbl 1.1 f фирмверот, поддршка laser GRBL, benbox и lightburn софтвер. 【Off-Line Работи и Големи Работна Површина】Поголема работна површина, 255 x 440 mm гравирање и работна површина.Мулти-функционални копчиња може да ги поддржи присутен работа : притиснете 1 време за да го ресетирате автоматски, притиснете 2 пати да се изврши рамка за позиционирање, притиснете 3 пати за да започнете гравирање, притиснете 4 пати да се запре гравирање. 【Заштита функција】30 W моќ модул, оптички излезна 7.5 W, ласерски модул доаѓа со заштитна панел дизајн да го блокираат повеќе од 90% од протекување светлина и со вграден MEMS се Тркалаат заштита.Кога ласерски engraver машина работи, изградена-во gyroscope ќе се сними работната позиција на почетокот.Во случај на случаен допир или машина смена, машината автоматски ќе престане да работи за да се спречи несреќа. 【Лесно да Операција】Два начини да се прилагоди на фокус, можете директно да се прилагоди на фокус, можете исто така да го наместите фокусот на фиксна позиција, се користи фиксна дебелина одбор да се прилагоди на фокус, која истовремено може да се земе во предвид користењето на гравирање и сечење. 【Квалитет и Уверување】Сите наши производ има 1 Година гаранција.ако имате било какви прашања можете да не контактирате со порака и со нашата служба за корисници тим xinghuangus во outlook dot com.Карактеристики : Материјал : авијација алуминиум, месинг, од не ' рѓосувачки steel Plug тип : EULaser боја : blue Working напон : DC 12 VModule текст : 30 WOptical излезна моќност : 7.5 W (7500 m W)бранова Должина : 450 nm Precision : 0.01 mm Lens фокусна должина : 30 ~ 50mm Beam облик : точка (focusable)Влезен напон : DC12 V 3 ASafe температура опсег :

Главните својства