.

Оган Пакет Природни Јута Kindling Firestarter Погодно Осветлување Отворено Кампување камперски оган Камин Јаглен Firewood СКАРА - 20 Ролни (5 Пакети)

Оган Пакет Природни Јута Kindling Firestarter Погодно Осветлување Отворено Кампување камперски оган Камин Јаглен

DEN 972.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Удобен : се Активира дрво или на јаглен во неколку минути со едноставно осветлување со некој натпревар или полесни.Лесно да се носат : Толку корисна и компактен.Можете дури и не чувствуваат тежина.Природна Состојка : пакет користи природни состојки како што се јута и stearin.По горење на firewood или јаглен, најмалку износот на штетни метал елемент е пуштен на слобода.Разни употреба : Одличен за активности на отворено.Исто така, погодно за употреба како привремено гориво.

Главните својства