.

Изборот Хавајски Божиќ Украс - Утринска Слава Бела Plumeria ПРАТЕНИК/H

Изборот Хавајски Божиќ Украс - Утринска Слава Бела Plumeria ПРАТЕНИК/H

DEN 550.80

Износ
Во форма достапна за нарачката

HANDPAINTED ОД ВНАТРЕШНОСТА на раката разнесени стакло топката.Внатре сликарство, исто така познат како Ne Qua или Ne Kwa, е древна техника богатство од страна на собирачи.Уметници воз години за да го совладате техниката.ЗАШТИТЕНИ СО ДЕКОРАТИВНИ подарок кутија, што го прави лесен за чување, да се mail пораки или да донесе украс како подарок Ќе нема потреба да се грижите дека вашиот стакло украс крши со оваа убава кутија. 360° ЖИВОПИСНИ ДЕТАЛИ, за РАЗЛИКА од другите насликани орнаменти кои имаат само една интересна страна.Без разлика на која страна од украс се гледа на вашиот дрво, тоа ќе биде полн со прекрасен страна се насликани Хавајски слики.STIKING бела plumeria цвеќиња против позадина на Хавајски океанот сцена.Вклучува насликани зборови "Aloha Хаваи".На ИЗБОРОТ KEEPSAKE за живот на убави сеќавања на вашето патување додадете или да ја стартувате вашиот Хавајски Божиќ украси колекција денес.Повеќе детални и уметнички сликата е тоа што е насликан на внатрешноста на украс, на високо квалификувани и обучени својата уметник е да се биде – и на повеќе предмети и скапоцени на украс.Резултат на внатрешноста сликарство е спектакуларен : стакло надвор од топката ја одразува светлината убаво.Ако се одржа до против светлина, украс може да се појави проѕирен, кога виси меѓу светлата на Божиќ дрво, украс едноставно сјаат. (Украси, кои се рачно насликани на надворешната страна на стаклото не може да се рефлектираат светлината на сите, затоа што стаклото е прекриена со боја.).

Главните својства