.

Полна Месечина Танчерка - Хавајски Hula Танчерка Силуета - Гроздобер Сепија Тон Фотографија од Алан Houghton в.1960-тите - Мајстор на Уметноста Печати 13in x 19in

Полна Месечина Танчерка - Хавајски Hula Танчерка Силуета - Гроздобер Сепија Тон Фотографија од Алан Houghton

DEN 551.52

Износ
Во форма достапна за нарачката

Ние ги користиме Премија Еко-Пријателски Хартија - Шума Рекреација Советот (FSC) уверение од страна на Rainforest Alliance - Уверение извори од страна на Одржливо Шумарство Иницијатива (SFI) - Направени со Вкупно Слободен Хлор (TCF) и Елементарен Хлор Слободни (ECF) богородица влакна содржина - 10% post-consumer, Процесот на Слободен Хлор (PCF) и lignin-слободен влакна Произведени под алкална (киселина-бесплатно) услови за зголемување на долговечноста.Светла Бела Супер Мазна Завршница Обложена Хартија.Во тешка категорија Хартија Акции - 9 mils дебела (216 gsm).Севкупните Димензии на Печатење : 13in X 19in.Сликата исто така достапни како Ликовна Уметност Отпечатоци на тешка категорија Мат Хартија, Премија Бамбус Влакна Хартија, Сатен Платно, Премија Washi Оризова Хартија, како и Природни Ткаенини (Свила, Органски Платно, и Коноп).Димензии : 13 x 19 во Постер Печатење.

Главните својства