.

Muir Глен, Органски Diced Домати, 14.5 оз (Пакување од 12)

Muir Глен, Органски Diced Домати, 14.5 оз (Пакување од 12)

DEN 445.44

Износ
Во форма достапна за нарачката

ДОМАТИ : Целиот домати се лупено, diced и искусни лесно со цртичка на морска сол.ОРГАНСКИ ДОМАТИ : Одгледани на органски фарми, каде што тие се преплавена во Калифорнија сонце, домати се USDA Сертифицирани Органски и Не-ГМО Проектот Потврдена.ЛЕСЕН ОБРОК ПРИЛОГ : Поле за да може на 8 часа; продавница органски конзервирана домати во провизии за лесна употреба при донесување на супи, сосови и чорби.ЗДРАВИ СОСТОЈКИ : со врвен квалитет домати; 0% холестерол; 0 транс или заситени масти.СОДРЖИ : 14.5 оз (Пакување од 12).Вкус Име : ДОМАТИ | Големина : 14.5 Унца (Пакување од 12).

Главните својства