.

HD 1080P Камера со Микрофон за PC/Лаптоп Камерата на Компјутер, USB Камера со Приватноста Маска за Видео Повик, Онлајн Класи, Конференција, Работи со skype, Зум, Facetime

HD 1080P Камера со Микрофон за PC/Лаптоп Камерата на Компјутер, USB Камера со Приватноста Маска за Видео Повик,

DEN 407.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

【Full HD 1080p】На C902 веб камера моменти full HD стаклена леќа со резолуција до 1080p и рамка стапка на 30 FPS, овозможувајќи да се снима во мазна и кристално јасна видео. 【Приватност Покрие】веб камера вклучува приватност shutter, ставање вас во контрола на она што сакате да се покаже и заштита на леќите совршено.Едноставно вртењето на блендата нагоре и надолу и ќе ги блокира сите потенцијални хакери. 【Широк Приказ & Прилагодливи】На 1080 P веб Камера карактеристики широк 98°поле на гледање, што ќе ви овозможи да направите повеќе со вашиот HD видеа. 360°хоризонтална и 180°вертикална ротација за да се постигне различен агол на гледање, го прави совршена опција за видео повик, конференции, итн. 【Вграден Микрофон】На веб-камера со микрофонот е развиена со висока чувствителност и ехо-поништување на технологија, што го прави возможно да овозможи солидна аудио квалитетот под просек за статистика и просторија услови.Автоматско бучава оттргнува дизајн помага да се јасно да се фати звук со 5 метри во отворен за статистика. 【Универзална Компатибилност】Погодна за секој компјутер со USB порта, plug and play, без дополнителни драјвери или софтвер е потребно.Тоа може да работи широко со КОМПЈУТЕР, лаптоп и лаптоп, компатибилен со Windows 7/8/10/2000/XP, Mac OSX, Андроид 4.0 или погоре.Исто така, поддржува големи платформи како Skype, ПРЕ, Грч, Youtube, Лицето време, XBOX, Xsplit, Твитер, Whatsapp, итн.

Главните својства