.

Рачно изработени Rosary Источно Православните грчката Chotki Црна Сваровски Кристали Бисери и Златен Тон Православна Крст

Рачно изработени Rosary Источно Православните грчката Chotki Црна Сваровски Кристали Бисери и Златен Тон Православна

DEN 1320.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Овој исклучителен Источна Православна rosary рачно изработени едно по едно време, со љубов од мене во убава Источен Тексас, САД.Монистра се 6 мм црно Сваровски Кристали бисери Cruciform монистра се црни стаклени монистра со обоени раскошен модели.На семе мониста се злато позлатен.На rosary е прибл. 10" долго.Крстот е 1 1/2" бранеа злато на ѕвонење Православна.Оваа rosary е направен во времето на купување.Помали варијации во бојата, формата и големината резултираат во еден навистина еден од еден вид богатство.На rosary ќе пристигнат во својата rosary торбичка.Ве молиме да се чувствуваат слободни да ја пораката мене со прашања или посебни барања.Овој вкусен мала тежина рачно изработени Православна Rosary ќе биде прекрасен подарок за Вас, Невеста, Прв Причест, Потврда, Свадби, Quinceanera, birthday (Роденден), Крштевки, Координација.

Главните својства