.

3/16 инчен Црна Dacron Полиестер Јаже - 500 Нога Гајтанот | Солидна Плетенка - Индустриски Одделение - Високо УВ и Отпорност на Триење - Ниска Водат

3/16 инчен Црна Dacron Полиестер Јаже - 500 Нога Гајтанот | Солидна Плетенка - Индустриски Одделение - Високо

DEN 1059.60

Износ
Во форма достапна за нарачката

500 стапки на 3/16" (4.8 мм) Солидна Плетенка Црна Dacron Полиестер Јаже на Здрав Гајтанот. 100% Полиестер - Ниска се Водат, со Висок УВ & Отпорност на Триење.Отпорност на Изгние и Органски Растворувачи.Овој Повеќенаменски, Висока Јачина, Лесно да се Јазол Јаже е Идеален за Внатрешна и Надворешна употреба. 750 lb max скрши силата просек.Направен во САД.Оваа 3/16 инчен Црна Dacron Полиестер Мозок е совршен сите намена кабелот за занаети, обезбедување на објекти за складирање на предмети, итни ситуации, планинарење, лов, kayaking, tarps, кампување, дома декор, и други тешки општа употреба во апликации.Направени со 100% индустриско-одделение полиестер влакна кои се ниски водат и отпорност на изгние, триење и УВ светлина.Дијаметар : 3/16" (4.8 мм) Боја : Црна Изградба : Цврсти Плетенка Пауза/Затегнувачка Цврстина : 750 килограми, Направени во САД.

Главните својства