.

Nutiva Органски Ладно-Цедените Нерафинирано Коноп Масло, 24 Унца

Nutiva Органски Ладно-Цедените Нерафинирано Коноп Масло, 24 Унца

DEN 302.88

Износ
Во форма достапна за нарачката

На ХРАНЛИВИ материи ГУСТА : Nutiva Органски, Ладно-Цедените, Нерафинирано Коноп Семе Масло содржи идеален 3 : 1 сооднос на Омега 3 и Омега 6 масни киселини и е богата со антиоксиданси и хлорофил.ПРИРОДНО ИЗВЛЕЧЕНА : Nutiva е сите природни ладно притиснете екстракција процес приноси чиста, налудничав-дегустација, храна богата со нафта која е богата со масни киселини и антиоксиданси, без употреба на опасни и штетни хемикалии, hexane, или топлина.ПРЕМИУМ ИСХРАНА КОМПАТИБИЛНОСТ : Nutiva Органски, Ладно-Цедените, Нерафинирано Коноп Семе на Нафта е идеален извор на EFS е (Есенцијални Масни Киселини) и антиоксиданси, само право за вегетаријански, вегетаријанска храна, суровини, целата храна, paleo, ketogenic, глутен-слободен диети.ЗАЛОЖБА ЗА КВАЛИТЕТ : Nutiva партнери со Канадскиот фармерите на изворот на најдобрите светски органски, не-генетските модифицирани организми, одржливо одгледува коноп семе и строго се придржува до USDA сертифицирани органски и не-ГМО насоки за да овозможи superfood дека е добра и за вас добро и за планетата.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА ПАКУВАЊЕ : Nutiva Органски, Ладно-Цедените, Нерафинирано Коноп Семе на Нафта е спакуван во безбеден, удобен, BPA-free пакување.Големина : 24 Fl Мл (Пакување од 1).

Главните својства