.

LIVISN LM317 Чекор Надолу Напојување на Модулот Прилагодливи Напонски Регулатор на Текст DC 0V-30V AC 0V-22V Излезниот ЕДНОНАСОЧЕН 1.25 V-30V 2A со Од Voltmeter

LIVISN LM317 Чекор Надолу Напојување на Модулот Прилагодливи Напонски Регулатор на Текст DC 0V-30V AC 0V-22V

DEN 263.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Влез : DC 0 V - 30 V / AC 0 V ~ 22 V , Излез : наизменична СТРУЈА 1.25 V ~ 30 V.Излезна струја : 2 A Max.Користење на двојно прилагодување potentiometer, за да се обезбеди добар контакт, ефикасно да се заштити оптоварување.Чекор Надолу Напојување на Модулот Со LED Метар;.Одбор големина : 69 x 50 x 27mm ( L x W x H );.Одборот основни компоненти : прилагодлив регулаторот ASIC LM317, 2 A или помалку може да биде вчитан, AC или DC напон на текст, излезниот напон е 1.25 V-28 V DC континуирано прилагодливи, разновиден DC одбор.Користење на двојно прилагодување potentiometer : кога ја користите LM317 T за прилагодливи напојување, често води до излезниот напон се зголемува и изгорени товарот поради potentiometer сиромашните контакт.Ние дизајниран оваа регулаторот одбор користење на двојно potentiometer за да се обезбеди добар контакт, ефикасно да се заштити оптоварување.Спецификација : Влез : DC 0 V ~ 30 V / AC 0 V ~ 22 V Излез : наизменична СТРУЈА 1.25 V ~ 30 V Излезна струја : 2 A Max.Минималната диференцијал меѓу влез и излез : 3 V, внесување мора да биде повисока од излезниот напон над 3 V да бидат регулирани.Buck, не се зголеми, кога на текст 5 V излез 1.25 V ~ 2 V, не 6 V.Коло големина : 69 x 50 x 27mm ( L x W x H ) Пакет се вклучени : 1x LM317 прилагодливи напонски регулатор на чекор надолу напојување на модулот со LED метар Забелешка : Поради дигитални напон екранот модул оперативен напон е 3 V, само кога напонот е повисок од 3 V да се прикаже правилно.

Главните својства

Input:
DC 0V ~ 30V / AC 0V ~ 22V
Output:
DC 1.25V ~ 30V
Output current:
2A Max.
The minimum differential between input and output:
3V, input must be higher than the output voltage above 3V to be regulated.
Buck, not boost, when input 5V output 1.25V ~ 2V, not 6V. :
Circuit board size:
69 x 50 x 27mm ( L x W x H )
Package included:
1xLM317 adjustable voltage regulator step-down power supply module with LED meter :
Note:
Due to the digital voltage display module operating voltage is 3V,
only when the voltage is higher than 3V to display properly :