.

JuZi Продавница Привремена Тетоважа за Жени,Полн Рака на Нога Привремена Тетоважа Цвеќиња Долготрајни и Водоотпорен Привремени Тетоважи на Телото Уметност Реални Т

JuZi Продавница Привремена Тетоважа за Жени,Полн Рака на Нога Привремена Тетоважа Цвеќиња Долготрајни и Водоотпорен

DEN 263.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

ВИСОК КВАЛИТЕТ : Нашите производи се направени од вода-на-трудот,заштита на животната средина мастило,заштита на животната средина лепак,ПЕТ заштитна фолија,итн.Водоотпорен и sweatproof,добра breathability!На моделот не е, како одраз!Висока верност,материјалот е безбедна и не-токсични,и не му наштети на кожата.ЗДРАВА И БЕЗБЕДНА : Овие планински привремени тетоважи налепници стилски лажни декорација тетоважи се нетоксични и лесно да се отстрани,забава за сите возрасти,привремени тетоважи за жени и возрасни,и може да се носи насекаде на вашето тело.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Стави тетоважи и влажни тоа,за помалку од 30 секунди со долготрајни тетоважи.Овие стилски фолија тетоважи се лесно пренослив со триење бебешко масло.ДОЛГОТРАЈНИ ТЕТОВАЖИ : Полу трајна тетоважа трае од 2 до 5 дена.Водоотпорен,отстранлив,брзо и лесно да се примени.Загарантирана да ги заслепуваат,нашите налепници се совршени за вас сите возрасти да се забележи каде и да сте.За Сите Годишни Времиња И Настани : Мода Секси Привремена Тетоважа Колекции Ви Обезбеди Многу Атрактивно Тело Уметност Шминка Decals Од Зима До Лето Стил,За Било Поводи И Настани, Како Партија,Плажа,Фестивали,Божиќ. 1.Лесен и пренослив.2.Не-токсични и безбедно.3.Водоотпорен и пот-доказ,дише перформанси.4.Многу добар избор како привремена тетоважа на телото шминка,и исто така таа може да ги покрие лузна на телото.Карактеристики : Материјал : Вода-да-хартија,Растенијата мастило,Wnvironmental заштита лепак,ПЕТ заштитна film Package вклучува : 8 Компјутери x Тетоважа stickers How да го Користите : Бидете сигурни дека вашата кожа е чиста,слободен од масло и сув.Се одлучите каде сакате да се применува на налепници.Намалување на тетоважа како на работ што е можно.Отстрани јасно лист и место на тетоважа налепници на вашата кожа со лицето надолу.Влажни хартија со влажна крпа или сунѓер и да чекате 30 секунди.Внимателно отстранете ја хартијата за да проверите дали тоа е префрлен.Ако не,притиснете малку подолго.Бидете сигурни дека не да се извртуваат или да се водат на кожата до тетоважа има време за да се постави.Како да се Отстрани : Едноставно се впие тетоважа со телото масло,маслиново масло или алкохол за само неколку минути,а потоа чистење на исклучување.

Главните својства