.

Smartwool Лагер Ракавица

Smartwool Лагер Ракавица

DEN 576.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Предиво ги комбинира придобивките од Merino волна со поголема трајност на рециклиран полиестер.Екран осетлив на допир-компатибилен палецот и индекс на прст.Rib поврзана ткаенината завршна за рефус-слободен одговара.Разноврсна лесни поврзана за олеснување на движењето.СОДРЖИНА : 50% Рециклиран Полиестер, 46% Merino Волна, 3% Гума/Elastodiene, 1% Elastane Ексклузивно На Декорација.

Главните својства