.

Монархот Инструмент 6204-013 Нова-Strobe DBX Делукс Stroboscope Комплет

Монархот Инструмент 6204-013 Нова-Strobe DBX Делукс Stroboscope Комплет

DEN 16070.16

Износ
Во форма достапна за нарачката

Пакет Димензии : 13.6 L x 6.1 H x 10.8 W (инчи).Пакет Тежина : 5.2 фунти.Земја на Потекло : сад.Дел Број : АО-87701-22. Овие stroboscopes функција пиштол-зафат се справи со latching активирањето и 1/4–20 навој Черупка за продолжен "hands-free" tripod монтажа.Висок Флеш енергија им овозможува на мерења во светли средини.Одберете стандард или фаза—менувањето модели според вашата апликација.Фаза-менувањето Stroboscope Stroboscope смени во .1 зголемувања — гледате различни делови на подвижни машини со повисока резолуција и точност.Прилагодете читања по малку, како 0.01 FPM.Продавница и да се потсетиме на девет целосна Флеш стапка settings во nonvolatile меморија—единица се сеќава на последниот поставување пред shutoff.Поставете Stroboscope за внатрешни режим или надворешни режим (влезен сигнал од TTL 24 V).надворешни режим има две одложување функции—фаза агол одложување и доцнење со резолуција до 0.1 и 0.00001 секунди.Она што се вклучени : на 6 стапки (1.8-M) кабелот за напојување (115 VAC модели вклучуваат plug само) (115/230 модели вклучуваат батеријата recharger), и nist-може да се следат калибрација на извештајот доставен од страна на производителот.Фаза-менувањето Stroboscope колекции вклучуваат : батерија recharger/AC напојување кој им овозможува на континуирана операција, Резервни светилка, и за носење.Фаза менувањето на модели да го користите вашиот stroboscopes постојано да гледате различни делови на подвижни машини.

Главните својства