.

TMR360 Површина Грубост Тестер/Површина Профил Мерач/Профил Мерач/Површина Мерач со Надворешен Сензор Т-100 /Далечински Сензор

TMR360 Површина Грубост Тестер/Површина Профил Мерач/Профил Мерач/Површина Мерач со Надворешен Сензор Т-100

DEN 1555.20

Износ
Во форма достапна за нарачката

4 инчи OLED екран, широк агол на гледање, одлична читливост екранот.Мехатроника и ергономски дизајн, мали димензии, мала тежина, лесно за работа.Пенкало диск единица може да се зачуваат во главната единица за стандардни мерења на локации, или одвоени од екранот единица со помош на испорачаниот кабел кој овозможува повеќе флексибилни мерење во било ориентација.Возачот може да се одвои и reattached во еден едноставен чекор.DSP чип контрола и обработка на податоци, со голема брзина, ниска потрошувачка на енергија/22 Параметри Достапен/Детална Спецификација ве молиме љубезно ве молиме да проверите на фотографии.Брза испорака во рок од 7 работни дена/2 години гаранција/Стандард и изборен испорака ве молиме исто така, проверете на фотографии.ГЛАВНАТА КАРАКТЕРИСТИКА v Мехатроника и ергономски дизајн, мали димензии, мала тежина, лесно за работа v пенкало диск единица може да се зачуваат во главната единица за стандардни мерења на локации, или одвоени од екранот единица со помош на испорачаниот кабел кој овозможува повеќе флексибилни мерење во било ориентација.Возачот може да се одвои и reattached во еден едноставен чекор.v DSP чип контрола и обработка на податоци, со голема брзина, ниска моќност consumptionv 22 Параметри : Ra ,Rz, Rq, Rt, Rp ,Rv, R3z, R3y, Rz(JIS), Рс, Rsk, Rsm, Rku, Rmr, Ry(JIS), Rmax,RPc, Рк, Rpk, Rvk, Mr1, Mr2 v Мерен опсег до 160µm (може да се опционални да 320µm)v 4 инчи OLED екран, широк агол на гледање, одлична читливост екранот.v Тоа обезбеди Bluetooth Способност , поддршка безжична конекција со мобилни и мини печатач.v вградена литиум-јонска батерија и контрола коло, висок капацитет, без меморија ефект, тоа функционира преку 55 часа додека целосно наполнета, и постои останатите индикаторот за полнење, полнење hintv Голем капацитет за складирање на податоци, 100 објект на необработените податоци и криви можат да се чуваат v Реално време часовник прилагодување и екранот за лесно податоци за снимање и storagev Со авто спиење, автоматско исклучување, енергија-заштеда на featuresv Јазик : Кинески и англиски switch freelyv Сите параметри или било кој од параметрите што е поставено од страна на корисниците, може да се печатат v дополнителна опрема : Bluetooth способност, криви сензор, pinholes сензори, мерење, стојат, продолжување, род, printerv Преносни Површина Грубост Тестер TMR360 е во согласност со меѓународните стандарди ISO, DIN, ANSI, JISv 8 видови на различни сонди може да избор ,може да се направи на сензорот како клиенти делови тест потреби ,како и нашите TS11 X ,Може да го тестира на релативно тесен длабока дупка ,другите не можат да се тестираат оваа посебни делови.

Главните својства