.

Pacifica Островот Уметност - романски Блуза (La Блуза Roumaine) - од Оригиналната Боја на Lithograph од страна на Анри Matisse в.1940 - Премија 290gsm Бамбус Хартија Уметност Печати 12x16in

Pacifica Островот Уметност - романски Блуза (La Блуза Roumaine) - од Оригиналната Боја на Lithograph од страна

DEN 719.52

Износ
Во форма достапна за нарачката

Печатени на еколошки, музеј на квалитетот на Бамбус Ликовната Уметност на Хартија.Природни Топло-Тон Бела, Лесно Текстура Заврши - 20 mils Дебела (290 gsm) - 90% Бамбус влакна 10% Памук - Киселина и Lignin-Слободни.Архивскиот Квалитет Исчезнат Отпорни Пигментирани Бои.Печати Вкупната Големина : 12in X 16in.Сликата исто така достапни како Ликовна Уметност Отпечатоци на тешка категорија Мат Хартија, Премија Бамбус Влакна Хартија, Сатен Платно, Премија Washi Оризова Хартија, како и Природни Ткаенини (Свила, Органски Платно, и Коноп).Димензии : 12 x 16 во Премиум Бамбус Хартија.

Главните својства