.

Колумбија Мажите Техника Трага Екипажот Вратот

Колумбија Мажите Техника Трага Екипажот Вратот

DEN 420.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

94% Полиестер, 6% Elastane.Увезени.НАПРЕДНА ТЕХНОЛОГИЈА : Колумбија Мажите Техника Трага Екипажот Вратот Кошула карактеристики нашиот потпис UPF 50 ткаенина за заштита од сончевите штетните UVA и UVB зраци.OMNI-ФИТИЛ : The ultimate влага управување со технологија за градско.Omni-Фитил брзо се движи влагата од кожата во ткаенина, каде што таа се шири низ површината за брзо да исчезне—одржување сте кул и вашата облека да се исуши.УДОБНОСТА & BREATHABILITY : Направени од полиестер мешавина блокирам и брзо-сува материјал, овој долг ракав кошула е во право дома — на вода, планинарење долги патеки, или само релаксирачки на палубата.КЛАСИЧЕН ОДГОВАРА : Овој краток ракав Tee е дизајниран за класичен активни одговара, со удобност водат и крајната wearability во било авантура.ИЗГРАДЕНА МИНАТАТА : Колумбија е внимание на детали е она што ги поставува нашата облека, освен.Впишување само на највисок квалитет на материјали, експерт крои и изработка.Ова е долготраен кошула ќе уживате за сезони за да се дојде.Мека wicking удобност.Спарени со фармерки или leggings, на работа или во игра, за оваа убава, разновиден кратко sleeve спасува денот со супер-меки, пот-wicking ткаенина за удобност и покриеност.На полиестер блокирам изградба на Колумбија Мажите Техника Трага Екипажот Вратот Кошула нуди заштитен против штетни пладне сонцето со UPF 50 заштита.Тоа е, исто така, лесен и брзо сушење, што го прави совршено решение за останување кул, додека за заштита на вашата кожа од над сите високо рефлективна вода или снег.Тоа е крајната сите-ден заштита од сонце носат.Оваа технологија избрана Т-Маица pullover е комбинација на Колумбија е потпис за заштита на ткаенини : UPF 50 работи за да се блокира и штит од штетните UVA и UVB зраци на сонцето познато да предизвика оштетување на кожата, додека напредни wicking ткаенина работи да се повлече влага и вода подалеку од кожата.Ќе остане кул додека многу боја опции комплимент вашиот стил.Колумбија ја нуди оваа кошула во повеќе главен бои и големини.Продолжен големината на располагање.Активни и Редовно се Вклопуваат.За да се обезбеди големина можете да изберете е во право, да ги користат нашите големината на табелата и следниве мерење инструкции : За градите, мерка во потполност дел на градите, под мишките и во текот на плешките, одржување на лента мерка фирма и ниво.

Главните својства