.

MOISYN Напредни Сува Уста Олеснување миење на устата (10 мл, 1 Пакет) Влогови & Смири Сува, Воспалена и Усна Површини со Nontoxic, Природно Добиени Состојки - Алкохол-Слободен

MOISYN Напредни Сува Уста Олеснување миење на устата (10 мл, 1 Пакет) Влогови & Смири Сува, Воспалена и Усна

DEN 383.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

КЛИНИЧКИ ДОКАЖАНО : Moisyn сува уста орален исплакнете е клинички докажано за намалување на орален болка и непријатност*.ЧИСТИ & MOISTURIZES : Moisyn чисти вашата уста и freshens вашиот здив, а исто така ослободување на сува уста симптоми.БЛАГ ВКУС : Нашата благотворно исплакнете има блага spearmint вкус со избалансирани, неутрален p H.ПРИРОДНО ДОБИЕНИ : Moisyn е слободен од груби хемикалии, алкохол-слободен и има природно изведен состојки.Внимание : содржи школки деривати.КУПИ СО ДОВЕРБА : Купи нашата сува уста олеснување исплакнете се грижите слободни.Не САКАМ тоа?Едноставно се врати!.Moisyn е класифициран како медицински уред од страна на FDA и има добиено FDA Сертификат за ставање во промет по поднесување на ФДУ познат како 510 K поднесување.А 510(к) е premarketing поднесување направени ФДУ за да покаже дека уредот да биде во промет е како безбедно и ефикасно, односно, значително еквивалент (SE), на законски промет уред што не е предмет на premarket одобрување (PMA).

Главните својства