.

Брзо Сува Шие Ткаенина Лепак Течни 1 Мин Брзо Поврзување на Зајакнување на Лепило Брзо Фикс за Сите Ткаенини за Облека, Памук Фланелен боксери Тексас Кожа Полиестер

Брзо Сува Шие Ткаенина Лепак Течни 1 Мин Брзо Поврзување на Зајакнување на Лепило Брзо Фикс за Сите Ткаенини

DEN 311.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

【 БРЗО СУВА】 : никогаш не се знае кога ќе ви треба брз ткаенина поправи.Овој лепак суши во околу 1 до 2 минути за кои ви даваат време за некои мали корекции, дури и по лепак веќе се применуваат.По правилна примена, тоа ќе лек во рок од 24 часа. 【 ЛЕСНА АПЛИКАЦИЈА】 : Нема повеќе крои!Нема игла работа е потребно!Едноставно нанесете тенок слој од Лепило на едната страна на ткаенината и ја прикачите на други парче од ткаенина.Притиснете важи за 30 секунди и ќе завршиш!Тоа дури и доаѓа со силикон четка за лесно примена во тешко да се постигне места. 【 РАБОТИ ВО БИЛО кој ТИП НА ТКАЕНИНА】 : Загрижени дека тоа може да не работат за вас?Оваа брзо сушење лепак работи во било кој тип на ткаенина, вклучувајќи ги, но не ограничувајќи се на ткаенина, лен, тексас, филц, велур, кожа, памук, полиестер, фланелен боксери, свила, синтетички и најлон. 【ВИСОКА СВРЗУВАЊЕ СИЛА】 : По целосно да се излечи, лепак ќе стане јасно во боја и да остане мека и еластична.По целосно и потполно да се излечи, станува водоотпорен и може да издржи висока и ниска температура. 【 БЕЗБЕДНО ДА се КОРИСТИ】 : Изработени од не-токсични материјали, течен лепак е докажано да биде безбеден и може да се користи во повеќето средини.Тоа може да се чуваат во секоја соба температурата поставување, без директна сончева светлина.Нема корозија и без иритација на кожата!.Опис : Боја : чиста бела течност, без честички Вискозитет : 2000-5000cps Ph вредност : 10-11 Цврсти содржина : ≥45% Нето содржина : 50мл По поправка, целосно да се излечи на собна температура 24 часа, Доколку температурата на неискористениот лепак е премногу висока, со рок на траење ќе биде скратена.По замрзнување на ниски температури, се уште може да се користи по одмрзнување на собна температура.Се применува температура опсег е -20 ° C до 70 ° C. Функција : 1.Нанесете тенок слој на шие лепак на едната страна на ткаенината.2.Прикачување на друго парче од ткаенина и притиснете цврсто за 30 секунди.На пациентот ќе се постават заедно во 5-10 минути и целосно да се излечи во 2-10 часа (во зависност од видот на ткаенината.Дише ткаенини обично се лечи побрзо).3.Не се мијат ткаенина во рок од 24 часа.4.Откако целосно да се излечи, ткаенина може да се мијат со топла вода и се отпорни на топлина до 100 C (212 F).5.Hand & Машина и перат.Се Применува Arange : 1.Фармерки pantalones 2.Шатор tienda 3.Тепих alfombra 3.Sunshade quitasol 4.Прозорецот завеси 5.Чевли 6.Tent Packaging : 1 x 60ml поправка гел.2 x помошни алатки.1 x упатството.

Главните својства