.

KAMaster 48 Плоштади Стартер Блокови за Биг Зелено Јајце,Оган Стартер Плоштади Водоотпорен Лесно Оган Јаглен Стартер Совршен за Скара Скари, BGE, Kamado Џо,Пушачи, Дрво Шпоре

KAMaster 48 Плоштади Стартер Блокови за Биг Зелено Јајце,Оган Стартер Плоштади Водоотпорен Лесно Оган Јаглен

DEN 1538.40

Износ
Во форма достапна за нарачката

БРЗО ОСВЕТЛУВАЊЕ - Светла во рок од 1/10 од секунда,светла, дури и кога се влажни.Ви благодариме прометеј за крадат оган од боговите и доставување на нив да се користи во овие малечки квадрати!.НАЈДОБАР ПРИРОДЕН ОГАН СТАРТЕР - Лесно оган firestarters се создадени од cedar пилевина и рафинман восок, што значи она што ќе се готви над нив ќе природен вкус, без остатоци или токсични хемиски отпад се остави зад себе.Повеќе Безбедно за Готвење Биг зелено јајце briquette.Безбедност и innocuity.Нема вкус на храната.Одличен за : јаглен скари, пушачи, оган јами, огнови, campfires, дрво шпорети, печки на јаглен.Имате дрво гори печка дека загрева вашиот дом.Вашиот пријател е разделување на дрво и чипови за изградба на пожари.Не треба да имаат скривам на kindling, пак плоштадот на својот крај и светлината на парталав работ и да имате оган!толку е лесно!.Боја : 2 Пакет.

Главните својства