.

Nellie е Перење Сода - 200 Оптоварување Кофа

Nellie е Перење Сода - 200 Оптоварување Кофа

DEN 815.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Оставете облека чувство мека, свежа и чиста без никакви остатоци или тешки хемиски.Безбедно Од : SLS, SLES, глутен, фосфати, мирис и хлор.Зошто во Прав : Течни детергенти се состои од најмалку 50 проценти вода.Во Nellies ние не мислам да ви продаваат вода и се движи водата низ целиот планета е многу добра идеја.Факт е, повеќе чистење на моќ можат да бидат спакувани во помал простор за користење во прав.КАКО ДА го КОРИСТИТЕ : Користете една лажица Nellies Перење Сода за секоја редовна големина оптоварување.Перење според упатствата на облека.Секогаш тест на облека што може да крварат или исчезнат.Nellies Перење Сода е безбедно за пред вчитување ТОЈ и стандардни машини за перење.Состојки : Натриум Карбонат, Линеарна Алкохол Ethoxylate, Натриум Хлорид, Натриум Metasilicate.Само кога сте размислувале за перење на вашето семејство долна облека не би можела да добие повеќе возбудлива, Nellie е направен Перење Сода тоа е навистина совршен за секое домаќинство.Прави носивост на перење никогаш не звучеше толку добро!.Направени со само четири состојки, Перење Сода е високо концентрирана формула која се раствора побрзо во ладна или топла вода.Што е најважно, тоа може целосно јасно, оставајќи вашата кожа и животната средина како беспрекорен како вашата облека.Затоа, не грижете се – дури и својата мајка-во-закон ќе се одобри!.Бесплатно од : Глутен, фосфати, хлор, мирис, оптички brighteners, и цврсти синтетика.

Главните својства