.

Pyle Дома PDIW55 6.5 Инчи 200 Вати 2 Начин Квадратни Правоаголна Во Ѕид/ Во Таванот Флеш Монтирани Стерео Звучник Пар, Бела (2 Парчиња)

Pyle Дома PDIW55 6.5 Инчи 200 Вати 2 Начин Квадратни Правоаголна Во Ѕид/ Во Таванот Флеш Монтирани Стерео Звучник

DEN 2111.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

СОБРАНИСКИ СИСТЕМ : ги Вклучува (4) 6.5-инчен во ѕид, плафон говорникот систем за неверојатна звук во секоја соба од куќата; Моќен звук систем карактеристики 200 w оценет врв моќ.БРЗ CONNNECTION : Во ѕидот или во таванот говорникот систем има флеш монтирање да испорачува елегантен изглед.ЛЕСЕН ЗА ИНСТАЛАЦИЈА : кроена големина шаблон овозможува лесно ѕид инсталација и без нередот на подот.ГОВОРНИКОТ ПАР : Доаѓа како еден пар на 2 звучници дека се совршени за сопствени инсталации.СПЕЦИФИКАЦИИ : МАКСИМАЛНА излезна моќност : 200 w; Отпорност : 4-8 ohms; Фреквенција Одговор : 70 Hz-20k Hz; кроена димензии (Ш x В x Д) : 7.75 x 11.37 x 2.87 инчи; Целокупната димензии (Ш x В x Д) : 8.75 x 12.5 x 2.87 инчи.На Pyle 6.5 Инчи 200-Вати Во Таванот и Ѕидот 2 Начин Флеш Јазик Систем обезбедува стерео звук за секоја соба во вашиот дом или канцеларија без cluttering подот.Овој пакет вклучува сет од 2 стерео звучници за вкупно 4 звучници во сите.Секој говорник доаѓа опремен со висока усогласеност 0.5-инчен полимер tweeter доставување на целосна, богат звук без cluttering подот.На плоштадот стил јазик се совршени за било обичај аудио апликација благодарение на флеш монтажа и ABS изградба.Системот доаѓа со отвор образец за лесна инсталација.Планината претседателот систем пар во погодно место на ѕид или плафон за рамна, чиста изглед.Се постигне широк опсег на звук перформанси и додавање на аудио до секоја соба со Pyle 6.5 Инчи 200-Вати Во Таванот и Ѕидот 2 Начин Флеш Јазик Систем.

Главните својства