.

BYER НА МЕЈН, Pangean Едрилица Стол, Зелена, Сега Делумно се Составуваат, Совршен за Кампување, Појавување на Мебел 38 D X 25 W X 39 H

BYER НА МЕЈН, Pangean Едрилица Стол, Зелена, Сега Делумно се Составуваат, Совршен за Кампување, Појавување на

DEN 1367.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Одговара совршено со Кампањата Столици и може да се вклопат четири столици околу масата.Today In наспроти сето она што се случило последните 140 години, едно нешто никогаш не се има : сеуште можете да ги најдете Byer на Мејн на Мелница St во Orono, својот дом за повеќе од еден век.Како дел од Byer на Мејн е Pangean линија, овој преклопен дрвени плажа стол ќе одговара на било какви на столици и маси од Pangean колекција.Едноставен, но елегантен, овој преклопен патио маса има класичен дизајн кој работи со само за било патио мебел.Ние одговори на телефон, 207-866-2171, и ние стоиме зад нашите производи! "Мејн Наследство т најдете повеќе одговора на компанијата да се стави на вашата доверба во.Оваа табела е димензии се 29"Lx30"Wx28"H, и тежи вкупно 19lbs.Направена од обновливи Keruing дрво или Еукалиптус Grandis, прашка плажа стол е натопена со масло за дополнителна заштитна заврши и се покриени со атрактивна тешки-тежина полиестер платно.Во исто време линија на виткање cots прошири во неколку стилови, и алуминиум и челик рамки беа воведени.И покрај сè што се случило последните 140 години, едно нешто никогаш не се има : сеуште можете да ги најдете Byer на Мејн на Мелница St во Orono, својот дом за повеќе од еден век.Во 2006 година убава birding производи изработени од керамички stoneware беа додадени на Byer на Мејн каталог.Нови производи во 90s In доцните 1990-ти години, Byer на Мејн обединетите со млад претприемач да се донесе прекрасен автентични рачно изработени Бразилецот hammocks на Американскиот пазар.Сите што треба да направите е да прикачите четири крстот членови и го стави на стол прашка/капак на.Направена од обновливите извори на тврдо Keruing дрво, таа има тогаш е натопена со масло за екстра заврши.Проширување на Дрвени Преклопен Furniture Wooden cot производство еволуирале во широк асортиман на други дрвени преклопен мебел, како што се столици и маси.Ова ни овозможи да продолжи да ја пишува нашата 140 година долга историја на обезбедување квалитет на производите.Дрво камп табела димензии се 42"L X 28"W X 29"H, и тежи вкупно 27lbs.Виткање дрво, стол Димензии се 38"D X 25"W X 39"H, и да се држи до 250lbs.Компанијата беше почестен од довербата сместени во своите производи.Ние се прилагодат и преживеал, и денес ние се уште носат вас со врвен квалитет производи од целиот свет.Оваа табела мерки 16"Wx16 D"x18"H, и тежи вкупно 8 кг.Топлата mid-range дамка, не може да одговара најмногу на мебел, и тоа е идеален за држење на растенија, или за што магацинот на списанија имате намера да ја прочитате. Ние произведени тука во Мејн до почетокот на 2000-тите, кога ние веќе не можат да се натпреваруваат со увозните конкуренција.За време на втората Светска Војна и на корејската војна, Byer на Мејн беше задолжен за снабдување војници со место да се постават нивните глави.

Главните својства