.

120 x Пергамент Хартија, Листови - Не Навивам, Не Солза, Не Горат Хартија за Печење (16 x 12 инчи) – Precut Пергамент Хартија За Печење – Не Хемиски Unbleached Пергамент Хартија –

120 x Пергамент Хартија, Листови - Не Навивам, Не Солза, Не Горат Хартија за Печење (16 x 12 инчи) – Precut

DEN 383.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

????НЕ ДРЖИ, ГОРАТ ИЛИ НАВИВАМ!Нашите пергамент листови се со највисок степен на квалитет и НИКОГАШ нема да НАВИВАМ, се држиме до пан или изгори (лесно да издржи до ????️ 450 степени Целзиусови). ????ПРЕД се НАМАЛИ + SMART ПАКУВАЊЕ - Заборавајте досадни не-стап хартија за печење листови кои треба да бидат исечени.Нашите намали пергамент хартија е пре-сече до совршена половина лист пан големина и се чуваат во посебно дизајнирани пакување кој е лесен за складирање без виткање или нагон за чешање на окото. ????ХРАНА КОЈА глајд модели ИСКЛУЧУВАЊЕ НА ПАН : Нашата пергамент хартија unbleached користи безбедна храна двострано слој со кој се ГАРАНТИРА вашата храна ќе лизгајте го исклучите xl печење лист БЕЗ лепење и НУЛА хаос. ????СОВРШЕН ЗА СЕКОЈА ХРАНА ТИП : Comfylife колаче (cookie) се пече на хартија е повеќе од едноставна пергамент хартија, листови, тие работат исто како и за работи како мека pretzels, buttery Danishes, пици (дури и со леплива, влажни тесто), печење леб, месо, слатки и повеќе!. ????НЕМА ШТЕТНИ ХЕМИСКИ БЕЛЕЊЕ : Ние го прават нашите големи пергамент листови од природно дрво целулоза што не содржи штетни елементи и БЕЗ груби хемиски белење.Нашите пергамент листови се апсолутно мора за секоја кујна.Без разлика дали сте дома бејкер или едноставно љубов за готвење, вашиот нов Comfylife пергамент листови НИКОГАШ нема да навивам, горат или се држи во тавата.Чистење и готвење никогаш нема да биде проблем повторно.Плус нашите 12 x 16 инчен листови се пре-сече и големина совршено за колачиња и сите видови на печење.Тие се постават рамен право надвор од кутијата и да дојде во лесно за чување пакување за да се задржи свежината и форма, подготвен да се користи со потроши нема време за мерење и сечење.

Главните својства