.

Mophorn 7/16 Инчен Двојно Плетенка Полиестер Јаже 200 Метри Најлон Влечење Јаже 880LB Висока Сила Полиестер Оптоварување Едрење Јаже за Arborist Градинарство Морски (7/16 Инчен-200

Mophorn 7/16 Инчен Двојно Плетенка Полиестер Јаже 200 Метри Најлон Влечење Јаже 880LB Висока Сила Полиестер

DEN 1679.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Внимание : Не е погоден за лулка маратон, планинарење, суспендирање Луѓе за безбедност или рекреација,итн.Ве молиме избегне јаже од допирање на остри објекти, во случај на предизвикување на јаже, да бидат скршени.Производи Specifiction : Материјал : полиестер, Јаже дијаметар : 7/16 Инчен,Должина : 200 Feet/60m, Кршење на сила : 8400lbs.Висок Квалитет на Потрошни Материјали И Градежна : Направен од премиум полиестер, Одлична отпорност на влага, УВ зраци, абразија, времето, хемикалии, масла, и стареењето.Трае подолго и подобро да се врши.Премиум Основни : Донесува висока јачина најлон на неговото јадро, висока влечење на сила е обезбедена.Топла топи сечење технологија, ефикасно спречување на јаже од ширење.Широко Апликација : Идеален за водење на местење,halyards,Коњ-Halters,Подземни Влечење Линија, Arborists Повеќето од клиентите го купат за Висок Квалитет на Знамето Пол Halyards,Брод Fenders,Коњ-Halters,Декорација.Материјал : Полиестер.Дијаметар : 7/16/11.1 мм.Должина : 200/61 м.Кршење Сила : 8400 lbs.Работна Сила : 1680 lbs.Овој оглас е во врска со Полиестер Оптоварување и Влечење на Јаже, 200 должина, главно направени од премиум полиестер, со висока јачина најлон материјал во својата суштина, тоа е издржлив, безбеден, отпорна на триење, и се наменети за долготрајна употреба.Совршен асистент за вашите секојдневни активности.

Главните својства