.

Течни Ниво Сензор, Метални и Пластични Материјали Контејнери Коло Структура Нивото на Водата Сензор за Херметички Сад

Течни Ниво Сензор, Метални и Пластични Материјали Контејнери Коло Структура Нивото на Водата Сензор за Херметички

DEN 1020.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Силна компатибилност преку различни неметални материјали контејнери, како што се пластика, стакло, керамика, итн., со 13mm или повеќе индукција на далечина.Електронските печатени структура наместо машини обезбедува стабилни перформанси, издржливост и долг животен век.Не-контактирајте со течни ниво сензор е применливо за не-метални контејнери и без директен контакт со течност, не се погодени од скалата или други нечистотии.Висока стабилност, висока чувствителност, силна anit-мешање способност бидете сигурни дека тоа нема да биде погодена од electromagnet, посебно дизајниран за да се справи со моќ фреквенција пречки и заеднички режим на пречки.Интелигентни течни ниво репер за вредноста и на ниво на мемориската функција, течни ниво се прикаже на владата, може да се постигне мулти-точка серија конекција.Опис : Интелигентна не-контакт течни ниво сензор усвојува напредно процесирање на сигналот технологија и високо-брзина на процесирање на сигналот чип, и тоа нема да биде под влијание на сад дебелина на ѕид кога откривање на течни ниво во херметички сад.Течни ниво сензор е инсталиран под садот (високо ниво и ниското ниво).Нема потреба да се роди не-метален контејнер, лесно да се инсталира.Тоа може да се открие течни ниво на разни токсични материи, киселина, алкално и сите видови течност во висок притисок херметички сад.Тоа може да се широко се користат и нема посебни барања за течен медиум и материјалот на садот.Карактеристики : Не-контакт течни ниво сензор е применливо за не-метални контејнери и без директен контакт со течност, не се погодени од скалата или други нечистотии.Интелигентни течни ниво репер за вредноста и на ниво на мемориската функција, течни ниво се прикаже на владата, може да се постигне мулти-точка серија конекција.Електронските печатени структура наместо машини обезбедува стабилни перформанси, издржливост и долг животен век.Висока стабилност, висока чувствителност, силна anit-мешање способност бидете сигурни дека тоа нема да биде погодена од electromagnet, посебно дизајниран за да се справи со моќ фреквенција пречки и заеднички режим на пречки.Компатибилен со повеќето 5 ~ 12 V адаптер.Силна компатибилност преку различни неметални материјали контејнери, како што се пластика, стакло, керамика, итн., со 13mm или повеќе индукција на далечина.Тестирање е точна и стабилна и врела вода ниво може да биде откриен.Течни, прашина, честички можат да бидат откриени.

Главните својства