.

5D Дијамант Сликарство,Божица на Дрвото-Возрасни Дијамант Уметнички Колекции,Целосна Вежба Круг DIY Мозаик Кристал Крстот Бод Везови Занаети за Дома Ѕид Оркестарот 1

5D Дијамант Сликарство,Божица на Дрвото-Возрасни Дијамант Уметнички Колекции,Целосна Вежба Круг DIY Мозаик Кристал

DEN 575.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Погоден за играње со деца,пријатели или семејството.④Refer на боја листа на страната на платното,ги најдете соодветните дијамант,ставете неколку од ист нумерирани монистра во пластичен послужавник.????Дијамант Сликарство Комплет : Круг Дијаманти Торба×1,Обичај Алатка×1,Платно×1 High-квалитетни и еколошки платно(Без Рамка),20% повеќе слободни дијаманти за да се осигура вашата сликарство имаат доволно дијаманти. ????Customer Service : Ако имате било какви проблеми,ве молиме контактирајте со нас преку е-маил веднаш,ние ќе ви одговори што е можно поскоро, во рок од 24 часа за да ви овозможи со услуга.③To се избегне creasing, не се свитка платно.⑥If дијамант слика ќе примите недостасува дијамант, ве Молиме контактирајте со нас преку е-маил во прв пат,ние ќе го избави дијамант за слободни да ви овозможи да ја заврши убави слики.Тоа е само валани платно.③Uncover дел на белата заштитна фолија,обрнете внимание за да ги задржи прашина надвор.Ве молиме рамка со очила или дрвени и висат во вашиот дом, како и за декорација adornments.⑤The производот не се вклучени рамката.④The дијамант јаде, не дозволувајте деца да си играат со цел да се избегнат несреќи како што се голтање. ????Ѕидот Оркестарот и Подарок : 5 D Дијамант paintingi може да се зачува за многу години,совршен за да ги красат вашата дневна соба,спална соба,канцеларија,ресторан,бар или каде што сакате да одговара на различни декорација стил.И тоа е совршен подарок за роденден и фестивал.②Check смола дијамант,бидете сигурни дека сите дијаманти и боја број е завршена. ????Едноставен И Лесен : Појасна од маслото,поедноставно од мозаик и повеќе сјае од крстот бод.②When вие одеднаш престане 1 - ве молиме да ги покрие транспарентен хартија на сликата за да се спречи платно од губење на своите вискозност. ????????????Дијамант Сликарство Колекции Спецификација : Стил : Шарени Pattern Diamond Тип : изборен Круг Diamond Coverage : Целосна Drill Size : 15.Белешки : ①Do не се изложуваат премногу недовршени областа на платно во случај на намалување на вискозитет. ????Еко-Пријателски Платно : На 5 D дијамант е висока јасно печатење масло на платно,не-токсични,водоотпорен,животната средина заштитени,не е лесно да се свитка,ќе биде никогаш не исчезнат, со што на вашата соба повеќе vivifying и Сјае во светлина.⑥After заврши,ве молиме да користите книга на твојата рака да притиснете на дијамант,нека го вежба телото и лепило сврзување е повеќе од силна,па и да не изгуби на вежба.⑤Drill пенкало со лепак,користете пенкало за adsord дијаманти,а потоа се држи на дијамант на соодветната позицијаили можете да ги користите пинцети да се држиме на вежба.

Главните својства

Style:
Colorful Pattern
Diamond Type:
Round Diamond
Coverage:
Full Drill
Size:
15.7x19.7/40x50cm
Material:
Acrylic Rhinestone+HD Canvas+EP Glue