.

Muir Глен, Органски Целата Лупено Домати, 28 оз (Пакување од 12)

Muir Глен, Органски Целата Лупено Домати, 28 оз (Пакување од 12)

DEN 573.12

Износ
Во форма достапна за нарачката

ДОМАТИ : Целиот домати се лупено и искусни лесно со цртичка на морска сол.ОРГАНСКИ ДОМАТИ : Одгледани на органски фарми, каде што тие се преплавена во Калифорнија сонце, домати се USDA Сертифицирани Органски и Не-ГМО Проектот Потврдена.ЛЕСЕН ОБРОК ПРИЛОГ : Поле за да може на 8 часа; продавница органски конзервирана домати во провизии за лесна употреба при донесување на супи, сосови и чорби.ЗДРАВИ СОСТОЈКИ : со врвен квалитет домати; 0% холестерол; 0 транс или заситени масти.СОДРЖИ : 28 оз (Пакување од 12).

Главните својства