.

Акустична Аудио R191 во Таванот/во Ѕид Говорникот, 9 Пар Pack 2 Начин домашно Кино Флеш Планината

Акустична Аудио R191 во Таванот/во Ѕид Говорникот, 9 Пар Pack 2 Начин домашно Кино Флеш Планината

DEN 8037.12

Износ
Во форма достапна за нарачката

ФЛЕШ се КАЧИ НА ТАВАНОТ ЈАЗИК - Широк звук дисперзија дизајниран звучници лесно да се интегрираат со новите и постоечките аудио системи, традиционалните Пасивен звучник дизајн, едноставно се вози енергија од својот почетен аудио приемникот или amp.ЦЕЛОСНА ПАЛЕТА 2-НАЧИН ЗВУК - 5.25" Висока Цврстина Полипропилен конус woofers со butyl гума опкружува, 12mm мека купола високотонци, зачестеност одговор е 45 Hz-22 k Hz со 95d B на 8ohm.ЛЕСНО ДА се ИНСТАЛИРА - Притисок за заклучување на монтирање на системот стеги тесни за да base, се вклопува круг говорникот дупка големина на 6.625" со монтирање на длабочина од 3", вкупниот обем на 7.625" со суровини жица стегач или лемење конекции, трајни ABS живеалишта и скари може да биде обоен за да одговара на вашиот ентериер.СИСТЕМСКИ побарувања - Секој дом аудио приемникот или засилувач со суровини говорникот жица излези, моќ од вашиот amp треба да биде не помалку од 10 и не повеќе од 200 w по канал, CL3 оценет во ѕид заверена суровини говорникот жица за да го поврзете вашиот приемник на звучници.ОНА што Е ВО КУТИИ - 18 Акустична Аудио со Goldwood R191 јазик, removeable скари, кроени шаблони, упатството.Се користи за домашно кино опкружувачки звук, целата куќа аудио системи, бизнис или мало инсталации.Акустична Аудио со Goldwood R191 Флеш Планината Во Таванот 18 Говорникот Set Wide Звук Дисперзија Дизајниран Звучници лесно да се интегрираат со новите и постоечките аудио systems Traditional Пасивен звучник дизајн, едноставно се вози енергија од својот почетен аудио приемникот или amp Flush Планината низок профил, куќишта се инсталира лесно со уникатни Притисок Заклучување Монтажа System Full Спектар на звук покриеност со 2-начин woofer и tweeter configuration5.25" Висока Цврстина Полипропилен конус woofers со butyl гума surrounds12mm Мека Купола tweeters Frequency одговор е 45 Hz-22 k Hz со 95d B на 8ohm Pressure Заклучување на Монтирање на Системот стеги тесни за да base Без Хардвер Needed Fits круг говорникот дупка големина на 6.625" со монтирање на длабочина од 3"Целокупната говорникот големина на 7.625" со суровини жица стегач или лемење connections Durable ABS Живеалишта и Removeable Скари може да биде обоен за да одговараат на вашите décor System Requirements Any дома аудио приемникот или засилувач со суровини говорникот жица outputs Your приемник моќ треба да биде не помалку од 10 и не повеќе од 200 w по channel CL3 Оценет во ѕид заверена суровини говорникот жица за да го поврзете вашиот приемник на speakers Applications Home Театар Опкружувачки Звук Systems Whole Куќа Аудио Systems Business или Мало Installations What е во boxes18 Флеш Планината Пасивни Звучници со Removeable Grills Cut-Out Templates Instruction Прирачник.

Главните својства