.

Polk Аудио MC60 2-Начин во Таванот 6.5 Говорник (Еден) | Динамичен Вграден Аудио | Совршен за Влажни Внатрешна/Дадените Области | Бањи, Кујни, Patios Бела

Polk Аудио MC60 2-Начин во Таванот 6.5 Говорник (Еден) | Динамичен Вграден Аудио | Совршен за Влажни Внатрешна/Дадените

DEN 1871.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

ДОЖИВУВААТ ДИНАМИЧНА ВГРАДЕН ЗВУК со во-таванот MC60 говорник, совршен за мулти-зона на аудио системи.Прецизност е наместена да се создаде одличен АМБИЕНТ АКУСТИЧНИ НАСТАПИ СО ИЗВОНРЕДНИ ДЕТАЛИ И ПРИРОДНИ МУЗИКАЛНОСТ, ДУРИ и ПРИ мала ЈАЧИНА на звукот.Опремени со Динамичен Баланс на технологија и супериорен компоненти - а 6.5" midrange и 0.75" цел-подготвени вртливата tweeter обезбеди НЕПРЕЧЕНО, ШИРОК СПЕКТАР на ОДГОВОР И ЈАСНИ, ДЕТАЛНИ ИЗДИГНУВАЊА, ОБЕЗБЕДУВАЊЕ на ЕДИНСТВЕН ЗВУК ПОКРИЕНОСТ ВО ПОГОЛЕМИ СОБИ ПРЕМНОГУ.СЛУШАЈТЕ ја ВАШАТА ОМИЛЕНА МУЗИКА ВО СЕКОЈ ЗАТВОРЕН ИЛИ ОГРАДЕН ПРОСТОР, вклучувајќи и купатило, кујна, sunroom, или опфатени тремот со говорникот ВЛАГА-ОТПОРНИ ДИЗАЈН кој rustproof нерѓосувачки челик хардвер и издржливи butyl гума опкружува.ЕДНОСТАВНО ПОСТАВУВАЊЕ - Лесно еден-cut, капка-во инсталацијата со Совршено се Вклопуваат шаблони, точност страната, пред-изградба загради (се продава одделно), и ротирање камери за да се обезбеди говорникот и да се обезбеди вибрации-слободен ефикасноста без никакви дополнителни собранието.Polk е НЕПОКОЛЕБЛИВА ПОСВЕТЕНОСТ, СИГУРНОСТ, И ИЗРАБОТКА има направено еден од најдоверливите имиња во почетниот аудио.Донесе најдоброто во сараунд звук системи и акустична извонредност, па можете да СЕДАТ НАЗАД, да се РЕЛАКСИРААТ И да СЛУШАТЕ СО СРЦЕТО!.Искуство богат, ангажирање на звук од говорниците кои исчезнуваат во вашата соба.Polk е MC60 говорникот инсталира рамна во вашиот плафон за елегантни, атрактивен изглед.На 3/4" tweeter ви овозможува цел на високи фреквенции за најочигледен звук во вашата соба.На 6-1/2" woofer обезбедува непречено бас и во средината на бас.Специјално подесена за одличен амбиент перформанси, со врвен детали и природни музикалност, дури и при мала јачина на звукот.Polk е комерцијален, патентиран Динамична Рамнотежа® технологија им овозможува на нашите инженери за дизајн од нарушување предизвикува возачот и систем resonances, па можете само да го слушнете добро звучи.И оваа говорникот влага-отпорни дизајн значи дека можете да уживате во вашата кујна, тоалет, па дури и на отворено, инсталиран под стреата.

Главните својства