.

ARBORTECH Индустриски Woodcarver Pro Комплет | Ø 100 mm Карбид резби во Дрво Диск за Агол Мелница со Заштитна Guard | IND.FG.200

ARBORTECH Индустриски Woodcarver Pro Комплет | Ø 100 mm Карбид резби во Дрво Диск за Агол Мелница со Заштитна

DEN 3816.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

ИЗВЕДБА На Индустриски Woodcarver за ротари алатка е професионален избор за брз, неограничена власт дрво обликување и директно намалување на тврди и меки дрво со дури и мазност, ефикасност и контрола.ЦВРСТИНА На ARBORTECH дрво алатка е идеален за брзо дрво отстранување, директно сечење, груба обликување и trenching сите видови на дрво, особено тешко, knotty или валкани дрво.Потешко дрво, толку подобро може да се обработи со дрво машина.КВАЛИТЕТОТ ARBORTECH машини алатки се висока класа и иновативни.Благодарение на меѓусебно сечење на рабови на мелница видов пршлен, дрво shaper убедува со долг животен век.АЛАТКИ На ARBORTECH Woodcarver лесно придава на повеќето стандардни 100mm (4") или 115mm (4 1/2") агол брусилки.Мелница алатка обезбедува најдобри резултати во комбинација со ARBORTECH Моќ Резба Единица.ВКЛУЧЕНИ Овој висок квалитет агол мелница сечење тркала доаѓа со заменливи карбид заби и заштитни гарда.Во прилог на клуч torx е вклучена.На ARBORTECH Индустриски Woodcarver е професионален избор во ротари резба.Оваа резби во дрво алатка carves најтешко и softest дрво со еднакви мазност, ефикасност и контрола.За разлика од другите Arbortech резба алатки во оваа ножот може да се користи за директно намалувања во дрво проекти.Дрво мелница диск може да се користи за средни до големи проекти и е совршен за брзо дрво отстранување, директно сечење, груба обликување и резба на дрво од сите видови - особено тешко, knotty или валкани дрво.Потешко дрво, толку подобро може да се обработи со дрво машина.На ARBORTECH моќ carver сечење диск лесно придава на повеќето стандардни 100mm (4â€3) или 115mm (4 1/2â€3) агол брусилки и испорачува најдобри резултати во комбинација со ARBORTECH Моќ Резба Единица.

Главните својства