.

DEL MONTE СВЕЖО НАМАЛУВАЊЕ на СИНО ЕЗЕРО се Намали Зелен Грав Конзервирана Зеленчук, 12 Пакет, 14.5 оз Може да

DEL MONTE СВЕЖО НАМАЛУВАЊЕ на СИНО ЕЗЕРО се Намали Зелен Грав Конзервирана Зеленчук, 12 Пакет, 14.5 оз Може

DEN 671.04

Износ
Во форма достапна за нарачката

Дванаесет 14.5 оз лименки од DEL MONTE СВЕЖО НАМАЛУВАЊЕ на СИНО ЕЗЕРО се Намали Зелен Грав Конзервирана Зеленчук.DEL MONTE зелениот грав се бере на врвот на свежина и спакувани неколку часа да се заклучи во вкусот и исхрана на здрави зеленчук во секој залак.Содржи само на три едноставни, природни состојки : зелен грав, вода и цртичка на природна морска сол.Не-ГМО* зелен грав без конзерванси додаде.Подготвени се да јадете зелен грав направи вкусна гарнир и одличен прилог на рецепти.Големина : 14.5 Унца (Пакување од 12) 2 конзерви (10.5 оз.ед.) Campbells Кондензирана Крем на Пилешко Супа. 3 чаши сецкани варени пилешки [или турција]. 2 чаши uncooked инстант бела или кафеав ориз. 2 конзерви (3 мл.ед.) Frenchs Хрупкави Пржени Кромид, 2 2/3 чаши вкупно, поделени. 1¾ чаши млеко. 2 tsps.соја сос. ¾ Tsp.сушено оригано. ¼ Лажиче.црн пипер. 4 лименки (14.5 оз.ед.) Del Monte Без Сол Додаде Намали Зелен Грав, исцедена. ½ Чаша slivered или на парчиња бадеми, 2 мл. 1. Загрејте рерна да се 350° F. 2. Палто 13x9-инчен стакло тави со не-стап готвење спреј. 3. Промешајте заедно супа, кокошка, ориз, 1 може да кромид, млеко, соја сос, оригано и црн пипер во голем сад.Додадете го гравот и мешајте додека добро се совпадна.Истурете ги во сад за печење.Се пече 30 минути или се додека не се шампанско. 4. Се готви грав мешавина.Грубо да се урнат останатите кромид и посипете рамномерно во текот грав.Врвот со бадеми и се пече 10 до 15 минути или додека бадеми се лесни златниот браун.

Главните својства