.

Веб камера Стриминг HD 720p, веб Камера Авто-Фокус со Двојна Бучава-Concelling Микрофон, USB Pro Web Камера Крак за PC, Mac Windows Лаптоп Грч Xbox Еден Skype ПРЕ Xsplit

Веб камера Стриминг HD 720p, веб Камера Авто-Фокус со Двојна Бучава-Concelling Микрофон, USB Pro Web Камера

DEN 1089.60

Износ
Во форма достапна за нарачката

【Full HD Камера】двојно-layer full-обложена веб-камера со формат на широк екран со висока дефиниција 1080p може да се направи јасна видео повик и реални снимање на видео конференцијата.Стриминг веб камера белиот баланс автоматски следење, точна репродукција на боите. 【Мазна Стриминг&Мулти-Користи】Aoboco веб-камера со H. 264 видео технологијата за компресија обезбедува кристално јасни слики, со што се овозможува брзо вчитувања и стриминг на социјалните медиуми и игри како Skype, ПРЕ, Грч, Youtube, Facebook, Xbox Еден.Идеален за стриминг, конференции, видео разговор, webinars, игри, онлајн часови и повеќе. 【Бучава-намалување на Micphones&Autofcus】Изградена-во две бучава-поништување на микрофони, оваа веб камера овозможува снимање на автентични глас кои се движат од 5 метри за пренос на висока верност јасен звук.Автоматско ниско-светло корекција обезбеди точно-на-животот видео, дури и при слабо осветлување, во реално време автофокус овозможува веб камера за фотографирање повеќе детали. 【120° Широк агол&Случаен Агли】Со широк 120 степен агол на гледање, леќите на камерата го прави лесно да се фати широк стриминг фотографии без дисторзија.Веб камера можат да бидат поставени на компјутерски монитори, лаптопи и друга опрема со 360 ° на ротација фиксна вратило и 180 ° ротација база заграда, кои ќе им овозможат на своите вредноста за било агли. 【USB Приклучок и Игра и Лесна Инсталација】Овој USB веб-камера со 5.3 ft USB напојување со кабел.БЕЗ дополнителен возач е потребно, вие само треба да го приклучиш во USB портот во вашиот компјутер.Вие само треба да се стави на веб камера за вашиот десктоп монитор, лаптоп, па дури и tripod, USB камера клип-врз база дизајн може да стојат и да се откажам.

Главните својства