.

Homyl 6 Ѕид ѕид Градина Ограда Отворено Патио Вратата Светилка

Homyl 6 Ѕид ѕид Градина Ограда Отворено Патио Вратата Светилка

DEN 335.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

* Соларни Пејзаж Светла : со 6 LED светилка монистра, да обезбеди повеќе светлина излез. * Без жици или приклучување во потребен, само се качи на вашиот површината на избор за користење на шрафовите. * Погоден за употреба на отворено, Големо за градинарски, тревник, патио, двор, тремот. * Без електрична енергија се потребни; апсорбира сончевата светлина да ја полните.Соларни светилки обвинет од страна на сончева светлина, за 4 до 6 часа може да обезбеди 6 до 8 часа осветлување. * Автоматско полнење во текот на денот, автоматско осветлување во текот на ноќта.Опис : - Соларни Пејзаж Светла : со 6 LED светилка монистра, да обезбеди повеќе светлина излез - Погоден за употреба на отворено, Големо за градинарски, walkway, патио, двор, тремот. - Не жици или приклучување во потребен, само се качи на вашиот површината на избор за користење на завртки - Автоматско полнење во текот на денот, автоматско осветлување во текот на ноќта. - Noelectricity е потребно; апсорбира сончевата светлина да ја полните.Соларни светилки chargedby сончева светлина, за 4 до 6 часа може да обезбеди 6 до 8 часа осветлување. - IP65 водоотпорен,трајни,времето-отпорни и heatproof пластична конструкција.Погоден за повеќето видови на лош weathers Specification : - Големина(Wx H) : 12x12cm/4.7x4.7 инчен - Извор на Енергија : Соларен Погон - Соларен панел : 8x8cm,2v/160ma - Батерија : вграден-во 1.2 V/600m A батерија - LED : 6 led светилка монистра - Материјал : ПП и Алуминиум Alloy Package Вклучува : 1 парче соларни ѕид lights Note : ве Молиме да се потврди дека прекинувачот е пред use Choose сите што ви треба во нашата продавница.Ќе имате убав купување искуство и да добиете квалитетни производи и услуги кои одговараат на политиката.

Главните својства

- Size(WxH):
12x12cm/4.7x4.7 inch
- Power Source:
Solar Powered
- Solar panel :
8x8cm,2v/160ma
- Battery:
built-in 1.2V/600mA rechargeable battery
- LED:
6 led lamp beads
- Material:
PP and Aluminium Alloy
Package Includes:
1 piece solar wall lights :
Please be confirmed that the switch is on before use :
Choose all you need in our store. You will have a nice purchase experience and get quality products and service corresponding to the policy of . :