.

Tarp Клипови Тешки Заклучување Зафат Стеги Палецот Завртка Шатор Клип Обезбедува Tarps Awning Менгеме Сет за Кампување Tarps Тенди Караван Canopies Автомобил Опфаќа Базен Опфаќ

Tarp Клипови Тешки Заклучување Зафат Стеги Палецот Завртка Шатор Клип Обезбедува Tarps Awning Менгеме Сет за

DEN 527.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

【Високо-квалитетни】 : Висока јачина на Најлон материјал, кој е издржлив, водоотпорен, времето-отпорни и солза-отпорни.Им била заклучена прицврстување за супериорен залак сила, врска и тешки. 【Устата Специјален Дизајн】 : На awning стапица клип со уникатни заби алигатор устата дизајн го прави забите постабилна.Прилагодливи спирален thumbscrews направи вилици може да се отвори за 0.25 инчи да се совршено одговараат на тешки tarps. 【Преносни Големина】 : Ова tarp вратоврска падови клипови се 3.3 x1.0 x1.1inch, лесен и пренослив, 0.5-инчен дупка со дијаметар што ќе може да се водат со еластична јаже или кука без никакви потешкотии. 【Лесно да се инсталира】 : Лесно да го инсталирате или отстраните, забите внатре се одржи на tarp цврсто.Обезбедува инстант сидро точка да се закачите на било кој стандарден bungee мозок, вратоврска надолу или јаже. 【Широк Апликации】 : шаторот Стеги се идеални за држење на tarp, крошна, брод маска, rainfly, велосипед маска, автомобил/камион маска, базен маска, базен опфаќа, привремени засолништа или било која ткаенина покривање со која се бара дополнителна поддршка поени.Спецификација : .Големина : За 3.28 x 1.04 x 1.1 инчен (L x W x H) ; Дупка со Дијаметар : 0.5 инчи (Можете да видите детали за големината на сликата).Материјал : Трајни Најлон.Карактеристики : .Кампување клипови може да биде лесно да се користи од страна едноставно се стега или расклатување на завртката копчиња за да се обезбеди одлична стегање контрола на притисокот без да се оштети ткаенината.Може да се користи на отворено за кампување, земјоделство градина, караван canopies, автомобил опфаќа, базен ги опфаќа или ги красат и така натаму, исто така, и да се користат затворен, ако е потребно.Оваа тешки-должност Шатор клипови може да безбедно се одржи на tarp надолу дури и силен ветер и дожд, правење на вашиот кампување да биде посовршен.

Главните својства