.

Плочата Рекорд за Играч Дух Ниво Guage w/ Strobe Stroboscope Брзина Тајна Индикатор

Плочата Рекорд за Играч Дух Ниво Guage w/ Strobe Stroboscope Брзина Тајна Индикатор

DEN 239.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Обезбедува вашиот плочата е на совршено рамна површина.Меур ниво покажува плочата ниво на прв поглед да во рок од 1 степен на точност.Strobe брзина индикатор кој ќе ви овозможи да се потврди соодветна 33-1/3, 45 и 78rpm брзина на 50/60 Hz.Осигурувајќи дека вашите плочата послужавник е совршено ниво е од клучно значење за добивање на точни следење на перформансите.Оваа едноставна, прецизна меур ниво е совршен за работа.Оваа прецизност ниво е моделирана од кристално бела пластика и придава брзо, едноставно поставување на рекорд вретено.Балон ниво покажува плочата ниво на прв поглед да во рок од 1 степен на точност.Почнете со проверка колку ниво на работа област е.Ако површината што ќе се стави на вашиот плочата за не е на ниво, прават најдобро што можат за да го направи тоа така.Место shims под основа како што е потребно да се направи меур се појави во центарот на печатени кругови.Внимавајте на движење на балон за да се тестираат за wobble во фондацијата.Дополнителна функција е strobe брзина индикатор кој ќе ви овозможи да точно да ја прилагодите брзината на вашиот плочата да 33-1/3, 45 и 78rpm.Дизајниран за употреба во вештачка светлина, диск е модел ќе се појави за да биде статичен кога плочата е брзина е точен (бидејќи на 50 Hz/60 Hz мрежа фреквенција).Сите што треба да го направи тоа место на дискот на вашиот послужавник, вклучете го светлина, а потоа го прилагодите вашиот плочата е за контрола на брзината, додека моделот на дискот не се движат.

Главните својства