.

Hozee Термичка обработка на Слика од Камерата, -10℃ ~+450℃ Стабилна Термички Imager Инфраред за Underfloor Греење за Вода, Цевки за Индустрија

Hozee Термичка обработка на Слика од Камерата, -10℃ ~+450℃ Стабилна Термички Imager Инфраред за Underfloor Греење

DEN 14126.16

Износ
Во форма достапна за нарачката

Моќен : Рачни термички imager, со четири иновативни функции, вклучувајќи точни температура мерења на локации, подобрена детали, видлива, и продолжен за складирање.Издржливи : Направен од висок квалитет на АБС материјал, не е лесно да се оштети, долг работен век, и може да се користи за долго време.Јасно Слика : high definition слика термички imager може точно да се измери температура дистрибуција, високо температура и ниска температура, и секоја боја е различен, што е погодно за вас да се почитува.Безбеден За Употреба : Тоа е се подложени на строга квалитетот на инспекциите и повеќе ригорозни тестови како што се хемиски воздух стегање да се осигура дека производите се стабилен и сигурен.Лесен И Пренослив : Мали димензии и мала тежина, лесно да се спроведе за да се измери подно греење, водовод, итн.Функција : 1. Јасно Слика : high definition слика термички imager може точно да се измери температура дистрибуција, високо температура и ниска температура, и секоја боја е различен, што е погодно за вас да се почитува.2. Безбеден За Употреба : Тоа е се подложени на строга квалитетот на инспекциите и повеќе ригорозни тестови како што се хемиски воздух стегање да се осигура дека производите се стабилен и сигурен.3. Моќен : Рачни термички imager, со четири иновативни функции, вклучувајќи точни температура мерења на локации, подобрена детали, видлива, и продолжен за складирање.4. Издржливи : Направен од висок квалитет на АБС материјал, не е лесно да се оштети, долг работен век, и може да се користи за долго време.5. Лесен И Пренослив : Мали димензии и мала тежина, лесно да се спроведе за да се измери подно греење, водовод, итн.Како да го Користите : 1. При користење на топлинска imager за прв пат, ќе треба да ја полните термички imager преку USB полнач за околу четири часа (притиснете го копчето за време на полнењето да се прикаже моќта на информации на екранот).2. Притиснете и задржете го копчето за 2 секунди за да го вклучите компјутерот, на екранот се пали, и да чекаат за 8 секунди за да влезат во системот.3. Конфигурација на топлинска imager може да се менува од оперативен и подесување на системот мени.4. Притиснете го копчето на&nb.

Главните својства