.

NOAA Времето Џеб Радио,Преносни AM/FM/Shortwave Лични Итни Мал Временски Сигнализација Радио Напојува Батерија со LCD Дисплеј,Џек за Слушалки,СОС Алармот,Sleep Timer,Антена,Споју?

NOAA Времето Џеб Радио,Преносни AM/FM/Shortwave Лични Итни Мал Временски Сигнализација Радио Напојува Батерија

DEN 719.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

【Авто NOAA Времето Сигнализација & AM/FM/Shortwave】Споредба со повеќето лични радија во пазарот, нашиот џеб радио е одличен, бидејќи на времето сигнализација функција.Откако притисне WX копчето, тоа ќе го скенира 7 станици автоматски, и да ве потсетам опасности времето со коишто се слушаат сирената ако сигнализација беше ослободен од страна на NOAA.Со долго телескопски антена, преносни AM FM радио, исто така, поддршка на висок квалитет на прием за AM/FM/Shortwave бендови, лесно да уживате во вашите омилени програми во секое време и насекаде. 【Едноставни за Ракување со LCD Дисплеј & Батерија Управувана】Карактеристики со едноставно копче и големи светлото LCD екран, сите од бендот, фреквенција, нивото на батеријата, тајмер, alert/lock/WX икони покажува на екранот интуитивно, со дигитален тјунер, на итни транзистори времето радио е супер лесно да се избере точни AM/FM/Shortware/WB станици. 3 AAA батерии(не се вклучуваат) напојува, да уживаат во радио пати со долготрајни.Идеален подарок за да се родители, постари лица, од едноставна радио ќе се врати во едноставен живот. 【Џеб Големина & Спојувалка за Каиш & СОС Аларм】На NOAA Времето Сигнализација Радио е добра спортска придружник со компактна големина дизајн, лесно да се стави во вашиот било џеб, вид погодни да се носат.Покрај тоа, може да се обеси на вашиот оружје со спојувалка за каиш, да уживаат во приватниот активности на отворено, како одење, џогирање, да вежбате , да се патува и други.СОС функција доаѓа со доволно висока аларм и атрактивни црвено светло , да се осигурате дека сте се добие побрз помош во итен случај. 【Слушалка Џек & Auto Меморија & Гласно Говорник】На џек за слушалки ви носи извонредно искуство со слушање да СУМ FM радио Shortwave со прилагодливи волумен, без нарушувања од надворешниот свет.Со авто мемориска функција, мала батерија напојува радио може да се запаметат вашите поставувања додека исклучување , не треба да се ре-изберете канал што приоритетни секој пат кога ќе наполнат.Исто така, изградена-во гласно говорник го прави идеален избор за да уживате во радио со вашите пријатели или семејства. 【Sleep Timer & Прекинувачот за Заклучување & Грижете се-Бесплатен По-Продажбата на】Се уште се загрижени дека никој не го исклучите радиото кога ќе заспие?На 15-90mins спиење тајмер функција реши овој проблем и да им помогне да се избегне батерии истекува.Префрлување на заклучување за да спречите случајно работа, да се обезбеди вашите поставки не се збркана.Како сигурен продавачот,ние заштита на правата на потрошувачите и да се обезбеди 30 ден пари гаранција за враќање на, 18 месеци гаранција.

Главните својства