.

Сина Октава BDW52 во Ѕид Јазик 2 Начин домашно Кино Опкружувачки Звук Пар

Сина Октава BDW52 во Ѕид Јазик 2 Начин домашно Кино Опкружувачки Звук Пар

DEN 1527.36

Износ
Во форма достапна за нарачката

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .Сина Октава BDW52 Сјај Серија две начин дома 5.25" во ѕид јазик, се препорачува моќ е 10 до 280 w по говорник, Ефикасност е 95d B, зачестеност одговор е 38 Hz-25 k Hz, 8ohm отпорност. 5.25" ткаени влакна bulletproof конус woofers обезбеди целосен опсег на звуци, butyl гума опкружува за подолг живот, 1" pivoting свила/полимерни композитни купола високотонци, пролет натоварени суровини жица конекции.Боја-во можност рамки и скари, ниска профил куќишта дизајниран за лесна инсталација, уникатен ѕид дел за монтажа на системот, не монтажа хардвер потребни, кроени шаблони и целосни инструкции се вклучени.Отсечени големина е 6.3" x 9.72" по говорник, вкупната големина е 7.54" x 10.98" по говорник, монтажа длабочина е 3" по говорник, дизајниран и конструиран во САД.Се користи за домашно кино, сараунд системи, целата куќа, мулти-соба аудио системи, покриени отворено области, комерцијални, канцеларија, мало апликации, пакет содржина 1 пар / 2 во ѕид јазик.Во денешниот свет на HD забава, висок квалитет на аудиото е клуч за создавање на богата и брилијантен слушање искуство, и тоа е она што Сјај Серија е за сите.На врвот на линијата од Сина Октава, овие модели функција на продолжена фреквентен опсег и максимална моќност ракување.Совршен избор за вашето домашно кино, семејна просторија, или било кој друг простор каде висок квалитет на звук е задолжително!Овие Сини Октава Дома аудио звучници имаат еден-намалување на лесна инсталација за постоечките ѕидови или изградба на нови.На интегрирана рамка има ѕид-кодот за монтажа на систем за да се обезбеди безбедна вибрации-бесплатна инсталација, butyl гума околината се зголеми ефикасноста и издржливост.Останатите карактеристики вклучуваат, пролет натоварени терминали за лесно поврзување, paintable рамки и скари.Овие звучници се timbre исти за сите други Сина Октава јазик за лесна интеграција со други модели.Сподели отсечени големини и вклучени шаблони направи надградби брзо.Сите временски дизајн.Дизајниран и конструиран во САД!.

Главните својства