.

Автоматско на електричната Енергија Алармот, Безбедност Аларм Моќ Детектор Двојна Функција Детектор Сензор Аларм Анти-кражба Систем 175V да 265V

Автоматско на електричната Енергија Алармот, Безбедност Аларм Моќ Детектор Двојна Функција Детектор Сензор Аларм

DEN 431.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Производот е изработен од ABS материјал, лесен и удобен, бела школка е елегантен и дарежлив, па на услугата живот може да биде до десет години, кој може да се спречи лажни аларми предизвикани од не батеријата неуспех.Овој производ ги користи најновите дизајн.Тоа е различно од другите аларми на пазарот.Во прилог на аларми кога електричната енергија се случува, тоа исто така може да даде аларм за време на повик.Кога електрична мрежа се прекинува или кабелот за напојување е исклучен, аларм се издава веднаш до моќ да се обнови или батеријата се истроши.Тоа е фиока тип на капакот на батеријата.Тоа е полесно да ја замените батеријата.Вграден-во trickle автоматски полнач, исто така може да се користи обични батерии кога го користите полнење батерии.Се применува за компјутер соби, електрични должност должност соби, моќ на компаниите, итн., исто така, може да се користат за станбени населението да се следи burglar аларми кога жици и кабли се украдени.Оваа автоматско на електричната енергија за аларм е мала и компактна големина со прекрасен изглед.Интелигентни аларм со висока чувствителност, одличен и сигурен перформанси.Со гласен звук на алармот, звук на алармот ќе достигне 115db.Спречи крадците отсечени напојување за да го украдат.Ако постои одеднаш моќ прекинување во нормална состојба, тоа ќе алармот автоматски веднаш да се алармира луѓе.Алармот автоматски ќе се затвори-исклучување аларм кога напојување е нормално, Широко се користи во индустриски и рударски претпријатија, органи, трафостаници и други единици.Висок напон отпорни дизајн : професионални коло дизајн може да работи во 260 V за долго време, дури и ако мрежниот напон надминува стандардот во средината на ноќта, тоа не е лесно да се оштети.Широк компатибилност и примена напон : На протокот на автоматски полнач на електричната енергија алармот може да се користи обични батерии и акумулатори.

Главните својства

Material :