.

Сан Marzano Dop Автентична Целина Лупено Слива Домати (6 Парчиња), 1.75 Фунта (Пакување од 6)

Сан Marzano Dop Автентична Целина Лупено Слива Домати (6 Парчиња), 1.75 Фунта (Пакување од 6)

DEN 910.32

Износ
Во форма достапна за нарачката

Сан Marzano DOP (Заштитена Ознака за Потекло) Автентична Целина Лупено Насади од Домати со Rega, Гигант за Храна Услуга Големина (28 Унца Секој), Увезени Од Италија.Г.О.Стр уверение (Заштитена Ознака за Потекло) Сан Marzano домати, само одгледувани во вулканска почва околу Планината Везув.Увезени од Италија, од Кампанија.Слатка италијански слива домати , совршен за тестенини и пица сос.Сан Marzano домати се потенки и се повеќе се истакнува од Ромските домати и телото е многу погуста со помал број на семиња, и на вкус е посилен, послатка и помалку кисела.Вкус Име : домати | Големина : 1.75 Фунта (Пакување од 6).

Главните својства