.

Бахман Индустрии Акции B&О Товарен Автомобил, 40'

Бахман Индустрии Акции B&О Товарен Автомобил, 40'

DEN 570.96

Износ
Во форма достапна за нарачката

По проверка сè внимателно, продолжи со работата.Ако вашиот воз ќе престане да или не да започне, краток спој може да биде наведено.Приклучок на напојување.Потоа приклучокот за напојување во живо на ѕидниот штекер.Тоа се користи за снабдување AC напојување на додатоци.Некои групи може да дојде со брзина контролер со две push копчето конектори. Локомотива.Тогаш – приклучок терминал жица во E-Z Песна терминал rerailer.Терминалот/rerailer дел подоцна ќе бидат поврзани со power pack и напојување, па поставете го во близина на штекер или моќ лента.По 24 часа на употреба, светлина за подмачкување не е потребно да се задржи воз во врвни оперативен состојба.Не се обидувајте да го поврзете автомобили кога поставен во текот на под-песна магнет.Исто така, проверете ги сите конекции и бидете сигурни дека нема метал од каков било вид преку шини.Ако се движи наназад кога контролите укажуваат напред, го запре возот.Ако се открие испакнатини или нарушување на патеката површина, ре-проверува железнички joiner одговара.Терминал/Rerailer.Инсталирање на под-песна магнет, ако вашето поставување доаѓа со еден.E-Z Песна – достапни во или црно roadbed со челик легура железнички или сива roadbed со никел сребро железница.Проверете дали е магнет се обезбедени на долната страна од патеката и да се опремени со челик предвидени.Листа на Компоненти.Моќта е доставен до песната и локомотива од страна на напојување, брзина контролер, терминал жица, и E-Z Песна терминал/rerailer.Дозволете до 5 минути за коло прекинувач за да го ресетирате пред повторно да операција.Отстранување на црна остатоци е нормално.Бидете внимателни дека железнички joiners не се лизга под воз без правилно поврзување.По околу секои 8 часа на работа, избришете песна шини и изложени тркала со мека, lint-слободен крпа. 40' акции автомобил - Б темно метални тркала, телото монтирани couplers, не-магнетни оски.За да направите позитивни и безбедни конекции за да овие, притисни во копчиња и внесете го секој од голи завршува на врската жица од вашиот додаток.Цврсто им помогнам на конекторот на патеката крај.Првиот чекор knob на брзина контролор стрелките на часовникот, додека таа ќе престане (сите на патот кон лево).Е песната правилно собрани?.

Главните својства