.

Yonico Рутер Битови Јазик & Ритам Поставен 1/4-Инчен Иверица Панел 2 Малку 1/2-Инчен Месо Тело 15231

Yonico Рутер Битови Јазик & Ритам Поставен 1/4-Инчен Иверица Панел 2 Малку 1/2-Инчен Месо Тело 15231

DEN 1497.60

Износ
Во форма достапна за нарачката

5.2 mm Јазик и Жлебот за 1/4" Иверица центар панел.Се создаде јазик и жлебот вратата рамки за 1/4" дебела иверица центар панели.Премиум C3 микро-жито волфрам карбид ножеви за поостри & подолготрајни раб.За користење на табела планината рутер само.Сребро индукција лемење за максимална сила и издржливост.Овој уникатен јазик и жлебот Рутер малку сет намалувања слот 5.2 мм дебел, кој е совршен за правење јазик и жлебот врати со 1/4" иверица центар панел.Вистинските дебелина од 1/4" иверица е потенка од наведената дебелина, бидејќи на облекување на одборот.Овие рутер битови се специјално дизајнирани за употреба со 1/4" иверица да се создаде shaker кабинет вратата со иверица центар панел.Истакнува : - да се Создаде јазик и жлебот вратата рамки за 1/4" дебела иверица центар панели - Премија C3 микро-жито волфрам карбид ножеви за поостри & подолготрајни раб - За употреба на табелата планината рутер - Сребрена индукција лемење за максимална сила и издржливост - Ритам е големина специјално за иверица центар панел железнички и stile врати - Вклучува 2 појавување јазик & ритам рутер битови со екстра shims - Произведени со анти-провизиите дизајн за да се помогне во спречување на работилница mishaps Item Вклучува : 2 Рутер Битови и Дрвени Складирање Case A јазик и жлебот заеднички е идеален начин да се создаде рамно, дури и зглобови за тротоарите, wainscoting, панели и tabletops.Јазик и жлебот рутер битови ќе се намали на 2 парење профили за оваа лесно да се направи дрво заеднички со леснотија и со едноставни за подесување.Овој заеднички, исто така, обезбедува многу лепење површината, како и усогласување на леснотија.Јазик и жлебот бита може да потрае прилично голем залак на дрво, па користење на овие компоненти во рутер, маса се препорачува.Иако некои помали јазик и жлебот бита можат да се користат во рачен рутер стабилноста на маса ќе помогне во одржување на заеднички совршен квадрат.За најдобри резултати, користете ја со цврсто дрво само.

Главните својства