.

Јајце Сепаратор со Складирање Сад, Храна Одделение Жолчка Бела Сепаратор, Пластични Gadgets, за Кујна/Готвење/Пече

Јајце Сепаратор со Складирање Сад, Храна Одделение Жолчка Бела Сепаратор, Пластични Gadgets, за Кујна/Готвење/Пече

DEN 166.80

Износ
Во форма достапна за нарачката

Напомена : 1.Во рок од 24 часа, ние ќе ви обезбедиме со соодветно решение, што ќе ви овозможи да имаат добар шопинг искуство.Боја : корални црвена, нане зелена, навечер blue Material : Храна одделение PP, што може да биде во директен контакт со храна.Чекор 3 : Нежно се тресат жолчките и ги стави во кутија.Двојно дупка брз јајце сепаратор е многу погодно за вас за да заштедите време.Пакување : 1 x pc јајце сепаратор Инструкции : Чекор 1 : Нежно ставете го јајцето на жлебот во средината на сепаратор, на лушпата на јајцето ќе се скрши.Големината е 5.кујнски алатки.Големина : 5.ВИСОКО-КВАЛИТЕТНИ МАТЕРИЈАЛИ : направен од високо-квалитет на еколошки PP дека ги исполнува упатствата за безбедносни и здравствени стандарди. Двојно јајце кабината форма, може одделни две јајца во време, заштеда на време, вкусно, и помалку чекање.Ова е многу ефикасен и идеален кујна алатка.ОБЕЗБЕДУВАЊЕ на КВАЛИТЕТ : Ако не сте задоволни со нашата жолчка сепаратор, ве молиме да бидат слободни да контакт.ШИРОК СПЕКТАР НА УПОТРЕБА : може да се широко се користат за печење колачи, што meringues, домашен мајонез, бисквити, белка од јајце omelettes, glutinous ориз, јајца, eggshell пудинг, eggshell колачи, potted eggshells и други дневни десерти. На сегментираните инка доаѓа со чување на дното кутија, која може да нежно продавница жолчките и е лесно да се чисти.СОВРШЕНА ГОЛЕМИНА : единствена четири-дупка шупливи дизајн може совршено одвоени два жолчките одеднаш во рок од три секунди, заштеда на време и напор.Дизајн карактеристики на сепаратор : 1. Поради прирачник за мерење, ве молиме овозможи разликата на 1-2 cm. Поради разликите во осветлување и екрани, бојата на овој објект може да биде малку поинаков од сликата.

Главните својства